13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi (2016) poster

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi (2016)

Director
Country
USA
Runtime
144 minutes
Ricky.McFloyd 2012 yılında Libya’nın Bingazi şehrinde bulunan Amerikan üssüne yapılan saldırıyı konu edinen Michael Bay’in filmi Gazeteci-yazar Mitchell Zuckoff'un aynı adlı kitabından uyarlanan film, 12 Eylül 2012 tarihinde Libya’nın Bingazi şehrindeki Amerikan üssüne yapılan terörist saldırı sonucu hayatını kaybeden Amerikan büyükelçisi John Christopher Stevens’ın kurtarılması için gönderilen özel kuvvetler birliğinin etrafında şekilleniyor.

Sefa profile photo
Sefa
Film genel olarak iyiydi. Tabikide kendi ülkelerini daha iyi göstererek aktaracaklar filmi. Burdada yine amerikan propagandası vardı ancak ince çizgilerdeydi , herkesin yakalayabildiğini sanmıyorum. Gerçek bir hayat hikayesi olması etkileyiciydi. Michael Bay savaş sahneleriyle , konusuyla , işlenişiyle harikalar yaratmış. Savaş sahneleri için izlemeye değer. Yansız bakılarak izlenirse eğer.
0
3 months ago
elganja. profile photo
elganja.
uzun ve güzel bir aksiyon filmi olması bir yana amerikan propagandası yapılan bir film olması bir yana.görsel açıdan ve savaş sahneleri gayet kaliteliydi 7.0
0
4 months ago
Novella profile photo
Novella
Savaş temalı 'top filmler' arasındaki yeri uzun yıllar boyunca sağlam kalacak bir film olmuş- bence. Teknik anlamda kıyaslanabilecek ilk aklıma gelen "The Hurt Locker" "00:30 - Zero Dark Thirty" ve "American Sniper" gibi benzerlerine çok rahatlıkla kafa tutmakla beraber; bakış açısı olarak da daha farklı ve doğru bir yerde durmuş. Şu ardı arkası kesilmeyen neredeyse 10 senelik transformers saçmalıklarından sonra bu film ilaç gibi geldi. Afferin Maykıl.
1
4 months ago
mrfaruk profile photo
mrfaruk
0
5 months ago
KerseL profile photo
KerseL
Beklediğimden çok daha iyi bi filmdi. Michael Bay çatışma sahnelerinde harikalar yaratmış. Gerilimi yüksek bir aksiyon filmi....
1
5 months ago

Who liked 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

Who wishlisted 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

Shelves that Include 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

Interesting content shared about 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

^ Back to Top