13 Tzameti (2005) poster

13 Tzameti (2005)

Tags
Director
Country
France
Runtime
93 minutes
yazcsefa Sebastian Gürcistan' dan Fransa' ya göç etmiş bir ailenin oğludur.Karşısına çıkan ufak tefek işlerden para kazanarak hayata tutunmaya çalışmaktadır.Bir gün çatısını onardığı bir adamın öldürüldüğünü öğrenir ve tesadüf eseri şahit olduğu konuşmalardan evde bulunan bir zarfın önemli olduğunu anlar. Zarfı da alarak eveden ayrılan Sebastian' ın kafasında zarftaki direktifleri izleyerek hayatına renk katacak bir maceraya atılmak vardır. Ama işler pek de Sebastian' ın umduğu gibi gitmez ve karşısına çıkanların ürpertiiliği karşısında donakalır. 2005 Venedik Film Festivali En İyi İlk Film dahil uluslararası festivallerde birçok ödül alan bu yapım çarpıcı anlatımıyla oldukça beğenildi.

yazcsefa profile photo
yazcsefa
Filmi beğendim. Orijinal bir konusu olmasına rağmen olaylar tahmin edilebilir bir şekilde ilerliyor ama en azından hiç sıkmadan akıcı bir şekilde devam ediyor. İzlenebilir.
1
over 1 year ago
TabuttaRovasata profile photo
TabuttaRovasata
sadece arka planında görünenler dahil bütün oyunculuların harika bir iş çıkardığı, özgün bir senaryoya sahip güzel bir film.
0
over 1 year ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
iyimiş..Hilmi bunu beğendi.
0
2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Bu filmi 2006'da Festivalde izlemiştim. Arkabinde festival filmlerine farklı bir gözle ve daha bir ilgiyle bakmama neden oldu.
0
over 2 years ago

Who liked 13 Tzameti

Who wishlisted 13 Tzameti

Shelves that Include 13 Tzameti

Interesting content shared about 13 Tzameti

^ Back to Top