1408 (2007) poster

1408 (2007)

Country
USA
Runtime
104 minutes
TAGUT Mike Enslin doğaüstü olayların yaşandığı iddia edilen yerleri araştıran ve bunlarla ilgili kitaplar yazan bir yazardır. Son kitabı "en korkutucu on otel" çıktıktan sonra aldığı bir kartta New York'taki Dolphin otelinin 1408(rakamların toplamı 13'tür) numaralı odasına hiç gitmemesi konusunda bir uyarı görür. Çocuğunu kanser nedeni ile kaybettikten sonra eşinden de ayrılmış olan Enslin aslında Tanrıya ve doğa üstü olaylara inancını yitirmiş ve bunların fos çıktığını göstermek isteyen bir yapıya sahiptir. Nihayetinde oteli oda için arar, lakin odanın dolu olduğu yanıtını alır. Israrları karşısında otele gider ve otel müdürü ile görüşür. Bir kısmı doğal yolla, bir kısmı da intihar benzeri olaylarla olmuş 56 ölümün bu odada olduğunu öğrenir. Müdürün ikna çabaları yetmez ve Mike odaya yerleşir. İlk başta her şey normal gözükmesine karşın bir müddet sonra olaylar başlar. Başta bunların bir kandırmaca olduğunu düşünse de sonra kaçmaya çalışır. Ama çıkış yoktur. Bir ara kurtulduğunu sansa da, yine kendini otel odasında bulur. Zaman zaman ölen kızı Katie ile de karşılaşır ve olay trajedi ve korku arasında seyreder. Nihayetinde odayı aleve vermesi ile çıkışı bulacaktır ama olayların zihninde değil gerçekte de yaşandığını öğrenecektir. Not: Filmin 2 farklı sonu vardır. Odayı aleve verip camı kırdıktan sonra bir patlama gerçekleşir. Bu patlamadan sonra: Mike ölür ve cenazesi yapılır. Otel müdürü Mike'ın eşyalarını bir koli içerisinde eski eşine vermek ister ama eski eşi kabul etmez. Müdür arabaya bindiğinde ses kayıt cihazındaki konuşmaları merak eder ve dinlemeye başlar. O sırada dikiz aynasına bakar ve Mike'ın yanmış yüzünü görür. Mike'ın ruhu ise otel odasındadır. Mike'ı itfayeciler kurtarır. Bir süre hastanede kaldıktan sonra eski eşiyle birlikte evini toplamaya giderler. Eski eşi elindeki koliyi başka odaya götürürken Mike ses kayıt cihazından Katie ile konuştuğu bölümü açar, eşi şaşkınlıktan elindeki koliyi düsürür.

dilber34 profile photo
dilber34
açıklamayı yazan arkadaşa teşekkürler okumasaydım bilgim olmayacaktı filmin iki farklı sonla biter versiyonu var ayrı ayrı izlemeniz gerekiyor ben de anlamadım..
0
8 months ago
dorogaya profile photo
dorogaya
Özeti yazan arkadaş, olayı yanlış anlamış sanırım :D
2
10 months ago
SuaY profile photo
SuaY
Kafam çorba gibi oldu. Elinize sağlık harika bir çorba oldu. :D Olmuş olmuş.
12
12 months ago
92mali profile photo
92mali
0
over 1 year ago
92mali profile photo
92mali
Korku filmi değil,psikolojik gerilim filmi.Ancak korkutan sahneleri de var tabi :) Şahsen filmi beğendim,4 tane alternatif sonu olması da izleyiciyi tatmin ediyor,istediğini seçiyosun içinden :)
0
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Film buram buram Stephen King kokuyor. Yani izlenir :)
0
almost 2 years ago
copmasa profile photo
copmasa
mükemmel ötesi
0
over 2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
harika bir gerilim filmi
0
over 2 years ago
TAGUT profile photo
TAGUT
Kesinlikle izle sıkılmazsın ;)
0
over 2 years ago

Who liked 1408

Who wishlisted 1408

Shelves that Include 1408

Interesting content shared about 1408

^ Back to Top