300 (2006) poster

300 (2006)

Director
Country
USA
Runtime
117 minutes
TAGUT Sparta Kralı, son derece kuvvetli bir ordu ile karşı karşıyadır çünkü Pers Kralı Xerxes, sahip olduğu gücü, çoktan Yunan Krallıkları üzerine salmıştır. Sparta Kralı, bu durumla baş edebilmek için çareyi yürekleri kocaman olan cesur 300 askerini toplamakta bulur.Tanrıları savaşa ikna edememiştir. Bu savşaçı yetiştirilmiş 300 asker, şartların zorluğuna rağmen ve ölmek pahasına Thermopylae’de Perslilerle savaşmaya hazırdır. Öte yandan konsey savaşmama kararı alarak bir hata yapar. Bu durumun da üstesinden gelip ordunun savaşa gitmesini beklemeleri gerekecektir. Zack Synder yönetmenliğindeki film, Fran Miller’in romanından uyarlanmıştır.

yasem profile photo
yasem
spartalının gücünü (ironik şekilde) önce yatakta gördüğümüz film.
3
6 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Sanırım onuncu kez izledim az önce :D İlk kez orjinal sesle izledim ama. Muhteşem bir film. Tarihi öğeleri destansı şekilde anlatan ve muhteşem savaş sahneleri barındıran başarılı bir çizgi roman uyarlaması. Zack Snyder'ın da yönetmen olarak ismini ilk duyurduğu film. Ayrıca çizgi roman da Sin City ve Dark Knight Returns'ün yazarı ve çizgi roman dünyasının efsanelerinden Frank Miller'a ait. Zaten repliklerden ve karanlık havasından hissettiriyor bunu. Her çizgi romanında geçen klasik kusursuz ölüm anı yakalama isteği burada da var :) Her defasında çok büyük keyifle izlediğim bir film. Leonidas ve çılgın dostlarının macerası :D ah bir de o Ephialtes olmasa..
3
6 months ago
Shaman profile photo
Shaman

Pers Elçisi: "Oklarımız güneşi kapatacak!"
Spartalı: "O zaman bizde gölgede savaşırız.."

Film çekim ve kalite olarak iyi olsa da açık açık batı ve doğu kıyaslaması yapılıyor. Yunan ve batı propagandasını görmemek mümkün değil. Tarihte Bu savaş oldu ama bu kadar abartı değil tabii, 300 kişi fln, Kısaca 300 batılı binlerce doğluya bedel'e getiriliyor mesaj. Persler aslında perslerden çok doğu uygarlıklarını -ki tarihin ilk medeni ve gelişmiş uygarlıklarıdır- vahşi ve her zaman geriydi, aynı zamanda beceriksizlerdi gibi bir aşağılamayla betimliyor. Aksiyon için eğlenmek için izlenir ama propagandası klasik batı zihniyetini barındırıyor.
0
11 months ago
EDITOR profile photo
EDITOR
AH O EFEKTLER OLMASA! Bilgisayar efektleri çok sırıtıyor. Yoksa konusunun işlenişi, akışı, aksiyonu son derece düzeyli. Kahramanlar oldukça karizmatik. 'Truva' 'Gladyatör' severler bu filmden de hoşlanır.
0
over 1 year ago
SuaY profile photo
SuaY
Sırf "Aaa sen daha izlemedin mi?" lafından kurtulmak için izledim sonunda. Kötü diyemem (çok tepki alırım) ama biraz abartılmış gibi. Dövüş sahnelerinde dans müziği mi çalıyordu bana mı öyle geldi :D
0
over 1 year ago
PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
2. film öncesinde hafıza tazeleyeyim dedim. İlk izlenildiğindeki duyguları yaşatıyor yine. Tarafların hangi milletten olduğu çokta önemli değil benim için. Her ne kadar epik bir savaş filmi olsa da temellerinde büyük bir aşk yatıyor ve o duyguyu izleyene derinden verebiliyor. İlber Hoca tarihi gerçekleri çarpıttığı için filmi eleştirmiş olsa da ben filmi beğendim tekrar.
0
over 1 year ago
jupiterinuydusu profile photo
jupiterinuydusu
yıllar önce izlemiştim, hatırladığım kadarıyla b.k gibi propaganda kokan bi filmdi. "gardaş siz n'apmaya çalışmışsınız, ne gereksiz adamlasınız" diye tepki verdiğimi hatırlıyorum. hani arkeolog olmasam belki aksiyonlu kısmından, perslerin o acaip ucubik şekildeki tasvirlerinden keyf alır mıydım? sanmıyorum. karaliste.
2
almost 2 years ago
RussellCroweHayrani profile photo
RussellCroweHayrani
Dis iz spartaaaa
0
2 years ago
Shaman profile photo
Shaman
Çok taraflı
0
2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
gerard butler oynuyorsa o filmi izleyin çok güzel filmdi
0
2 years ago
themuratcan profile photo
themuratcan
pek tarzım bir film değil
0
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
gerçekten kaliteli ve güzel bir savaş filmi , filmde hiç sıkılmayacağınız garanti .
1
over 2 years ago
AlpT.001 profile photo
AlpT.001
Başarılı savaş filmlerinden. Butler'ın performansı başarılıydı.
0
over 2 years ago
Lioness profile photo
Lioness
Bu filmi izleyip beğenmeyen bayan izleyici yoktur diye tahmin ediyorum ^^
0
over 2 years ago
TAGUT profile photo
TAGUT
Filmin enerjisi neredeyse hiç düşmüyor sıkılmadan izlenebilecek bir film olduğunu düşünüyorum özellikle de bu tür filmlere karşı sempatisi olanlar muhakkak izlesin.
0
over 2 years ago

Who liked 300

Who wishlisted 300

Shelves that Include 300

Interesting content shared about 300

^ Back to Top