4 luni, 3 saptamâni si 2 zile (4 Months, 3 Weeks and 2 Days) (2007) poster

4 luni, 3 saptamâni si 2 zile (2007)
(4 Months, 3 Weeks and 2 Days)

Tags
Drama
Director
Country
Romania
Runtime
113 minutes
pulpfiction1 Komünizm dönemi Romanya’sının sivil tarihine öznel bir bakış geliştiren film, rejimin son yıllarında Romanya’da küçük bir kasabada yaşayan iki oda ve okul arkadaşı Otilla ve Găbiţă’nın öyküsünü beyazperdeye taşıyor. İstemediği bir gebelikten muzdarip olan Găbiţă Otilia’dan yardım ister. Otilia Găbiţă için ucuz bir otelde bir oda kiralar ve Găbiţă, hatasını temizleyecek olan kürtajcı Mr. Bebe’yi beklemeye başlar. Găbiţă cezadan ve horgörüden kaçmak için herşeyi yapmaya hazırdır fakat hiçbirşey göründüğü kadar kolay olmayacaktır. (Sinemalar.com)

eminuk profile photo
eminuk
Uzun süredir wishlistimde bekliyordu, çok sıcak bakmamistim filme. Bugün izledim ve beklettigim için kendime çok kizdim. Çok begendim. Çok gerçekçiydi, sıfır müzikle beni derinden etkilemeyi başardı. Tuhaf bir yerde bitti ama böylesi bir filmde çarpıcı bir finale kim ihtiyaç duyar ki? İzleyin.
0
1 year ago
eskon profile photo
eskon
iki genç kızın kısa bir zaman dilimi içinde geçen hikayesi. biri hamile kalmış ve kürtaj olması gerekiyor fakat romanya'da o yıllar bu yasak. diğer kız arkadaşı fedakarane çabasıyla bu zor işi atlatmaya çalışıyor.
1
2 years ago
KuledekiAdam profile photo
KuledekiAdam
Cristian Mungiu'nun izlediğim ilk filmi.. Romanya sinemasının yetiştirdiği iyi yönetmenlerden.. Belkide yıllar içerisinde Romanya'nın Pedro Almadovar'ı olabilir, konu içeriklerini çok benzetirim.. Filmi izleyecek arkadaşlara Dupa Deluri(Beyond The Hills'ide öneririm).
1
over 2 years ago

Who liked 4 luni, 3 saptamâni si 2 zile

Who wishlisted 4 luni, 3 saptamâni si 2 zile

Shelves that Include 4 luni, 3 saptamâni si 2 zile

Interesting content shared about 4 luni, 3 saptamâni si 2 zile

^ Back to Top