40 (2009) poster

40 (2009)

Director
Country
Turkey
Runtime
89 minutes
Sekyazar Diyelim önünüze pat diye bir çanta dolusu para düştü. Talih kuşu mu? Dualarınız kabul mu oldu? Bir çeşit yazgı mı? Yoksa hepsi birden mi? Godwill, çocukluğunda beri Tanrı’nın seçilmiş insanı olduğuna inanmaktadır. Doğduğunda Nijerya'daki köyünün ihtiyarları böyle demiştir. Seçilmişlik inancı onun her davranışını belirler. İnsan kaçakçılarının eline de bu yüzden düşmüştür. Şimdi İstanbul'un Tarlabaşı'nda, çeteler, uyuşturucu şebekeleri arasında çalışarak para biriktirmekte, kaçak gideceği Paris'te biricik aşkına gönlünü açacağı günü beklemektedir. Çevresi onun gibi Avrupa'ya gitme hülyaları kuran kaçak Afrikalılarla doludur. Tam kaçma gününün arifesinde tüm parası çalınınca, bunun da Tanrı'dan bir mesaj olduğunu düşünür…

Gofi profile photo
Gofi
kesişen 3 hayat, başarılı bir kurgu, akıcı bi gidişat ve ali atay..
1
6 months ago
Brook profile photo
Brook
O sayıları at öpsun! Evrenin mesajı neeemiç be dedirten bir film. Oyunculuklara laf yapılmaz ayrıca. Hele Ali Atay... Güzel bir filmdi. Bu kadar geç izledim neden bilmiyorum. Belki evren bana da mesaj veriyordur. İzleyin efenim.
3
11 months ago
Asli. profile photo
Asli.
müthiş Ali Atay oyunculuğunun, enfes ayrıntıların (domates kavanozları) olduğu, beklenmedik anlarda çıkan Cem Adrian şarkılarıyla -ki en sevdiğim şarkısıdır Bana Özel- keyiflendiren, sonunda ağzınızı açık bırakıp 'fuck fuck fuck!!!' diyerek şaşırtan güzel bi film.
2
1 year ago
atillagrafi profile photo
atillagrafi
Ali Atay'ın en iyi oyunculuğunu göreceğiniz film.
1
over 1 year ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
yok artık diyorsun bu kadar olmaz.. sürükleyici bir film ama yine de tavsiye ederim..
0
2 years ago

Who liked 40

Who wishlisted 40

Shelves that Include 40

Interesting content shared about 40

^ Back to Top