45 Years (2015) poster

45 Years (2015)

Tags
Director
Country
UK
Runtime
95 minutes
Ricky.McFloyd Kate Mercer ve kocası evliliklerinin 45. yılını kutlayacak olan bir çifttir. Kate bunu partiyle kutlamayı planlamaktadır ve hazırlıklara başlamıştır. Bu esnada kocasına bir mektup gelir. Mektupta ilk aşkının cesedinin İsviçre Alplerindeki buzullar içerisinde bulunduğu yazmaktadır. Bu durum evliliklerinde yeni bir dönemin başlamasına neden olacaktır. David Constantine'in kısa hikayesinden uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Andrew Haigh bulunurken oyuncu kadrosunda Charlotte Rampling, Tom Courtenay ve Geraldine James yer alıyor.

aysu profile photo
aysu
İlişkiler, iletişimsizlik ve alternatif yaşamlar üzerine çok güçlü çıkarımlar sunan bir hikaye.
3
8 months ago
Senemini profile photo
Senemini
Kadinin yerinde olmak istemezdim
0
8 months ago
Suphan profile photo
Suphan
Anlamsız bir şekilde huzur veriyor film. Keşke en iyi kadını alabilseydi bu oyunculukla,
ama zor görünüyor.
0
9 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Yorumlardan da anlaşılacağı gibi ağır işleyen bir film ama ben hiç bir anında sıkılmadım. enteresan 45 yıllık evlilik ve bundan daha uzun süre önceden adamın kalbinde kalan aşkı konu alan bir aille içi dramı. Mükemmel değil ama güzel bir film 7/10
2
9 months ago
DUA profile photo
DUA
uyuklaya ,uyuklaya seyrettim işte :)
1
9 months ago
EsraG. profile photo
EsraG.
Sanırım son zamanlarda çok fazla hareketli ve bol diyaloglu filmler izlediğim için bu film bana çok güzel geldi. Sakin ama sıkıcı olmayan, atmosferi şahane bir film olmuş. Geoff ve Kate'in yerine kaç yaşında olursanız olun kendinizi koyabiliyorsunuz. Ayrıca İngiltere kırsalı da pek güzeldi :)
8
9 months ago
Turuncuklaket profile photo
Turuncuklaket
Yaşlı insanları severim, onların telaşsız hareketlerini, yüzlerindeki yaşanmışlıkların izlerini, huzurlu ve sakin evlerini, telaşsız konuşmalarını, eskilerden bahsederken ki o tatlı hüzünlü hallerini. O yüzden bu filmi de sevdim ben. Biraz durağan evet, yaşlı bir çiftin bir haftalarını perdeye taşımış yönetmen. O yüzden sıkılırım diyen varsa baştan düşünsün, yada belki filmi iki part olarak ara vererek izleyebilir. Müziklerini de sevdim bu arada. Ve oyunculuklar, özellikle Charlotte Rampling'in oyunculuğu tabi ki yorum istemeyen cinstendi. Ben izlemenizi tavsiye ederim. Yaşarken farketmiyoruz ama o anılar var ya, bütün mesele onlar değil mi? Kate
2
9 months ago
burcst profile photo
burcst
Çok ağır ilerleyen bir film,böyle bir filmden ve böyle değerli oyunculardan beklentim daha dolu dolu,yılların tecrübesi kokan repliklerdi.Onu eksik buldum,bu yüzden yer yer sıkıldım.45 yıllık evliliğin sıradan bir haftasına ait bir kesit sunulmuş.Tom Courtenay'ın telaşlı ve titrek konuşmaları,o şaşkın yaşlı başlı halleri çok tatlıydı.Bence filmin yıldızı oydu :) Charlotte'ın sakin ve naif hali,ve yüzünden duygu okumak güzeldi.Tam bir ingiliz adabı hakimdi ilişkilerine.Filmin genel havası insanın içini burksa da,geriye dönük sorgulamalar can acıtsa da 45 yıl evli kalmış bir çiftin arasındaki o saygı ve sevgiyi görmek için bile izlenebilir.Ağır da ilerlese güzel,hüzünlü bir film.
9
9 months ago
UNALILK profile photo
UNALILK
Gayet yavaş ilerleyen sindire sindire seyredebileceğiniz konusu itibarı ile durgun ama genelinde güzel film...
10
9 months ago
mels profile photo
mels
Filmleri genelde yarım bırakan biri değilimdir. Ama bu film o kadar ağır ilerliyor ki çok sıkıldım ve bıraktım. :/ Eğer bir gün bitirebilirsem yorumumu tamamlayacağım umarım :)
4
9 months ago

Who liked 45 Years

Who wishlisted 45 Years

Shelves that Include 45 Years

Interesting content shared about 45 Years

^ Back to Top