50 First Dates (2004) poster

50 First Dates (2004)

Director
Country
USA
Runtime
99 minutes
Ricky.McFloyd 50 İlk Öpücük'ün ana karakterleri seviş-bırak zihniyetinde bir Kazanova olan Henry ile her gece hafızasının silinmesine yol açan ender bir nörolojik rahatsızlığa sahip sanat öğretmeni Lucy. Soğuk deniz canlıları veterineri olan Henry Roth bütün geleceğini planlamıştır.Hawai'deki Deniz Yaşamı Parkı deniz hayvanlarına bakmadığı zamanlarda, tatil aşkı arayışındaki turistlerin kalbini çalmakla meşguldür. Henry için uzun süreli bir ilişki söz konusu değildir, zira böyle bir şey, 10 yıldır planladığı Alaska'ya tekneyle gidip morsların sualtı yaşamını inceleme hayallerini sekteye uğratır. Henry, rüyalarını gerçekleştirmeye çok yaklaşmıştır ki, teknesi Sea Serpent (deniz Yılanı) bir talihsizlik yaşar ve Henry kendini Hukilau Café'de bulur. Buradaki müdavimler onu güvenmeyen bakışlarla süzerken, Henry'nin bakışlarıysa müşterilerden güzel Lucy Whitmore'a takılır. Henry, tek başına kahvaltı eden Lucy'ye görür görmez çarpılır. Genç kızın gözlemeleri metodik bir biçimde kesip mükemmel çadırlar haline getirişi ilgisini çeker ve Henry, ertesi gün tekrar Hukilau'ya gider. Lucy yine yalnız oturmuştur ve bu kez gözlemelerini mükemmel kulübeler haline getirmektedir. Gözleme kabininin kapısı bir türlü kapanmayınca, Henry bu fırsattan yararlanır ve Lucy'nin yanına gidip, kürdandan bir kapı menteşesi yapar. İki genç gözlemelerden ve deniz memelilerinden bahsederken, Henry, Lucy'ye gitgide daha büyük bir ilgi duymaya başlar. Oralı kızlarla çıkma konusundaki kuralını hiçe sayarak, Lucy'yi ertesi gün beraber kahvaltı etmeye davet eder. Ama bir sonraki gün Café'ye gidip, bir önceki günkü sohbetlerden söz edince, Lucy onun bir tür sapık olduğunu düşünür ve etraftan yardım ister. Henry'nin kim olduğu hakkında hiçbir fikri yoktur. Henry anlar ki eğer Lucy'nini sevgisini kazanmak istiyorsa, hayatı boyunca her gün tekrar sıfırdan başlamak zorundadır.

EliteBrains profile photo
EliteBrains
Adam Sandler'ın bazı filmleri terapi amaçlı izlenebilir, bu da onlardan biri.
5
7 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Tatlı ve eğlenceli bir yapım. Kafa boşaltmak için birebir.
2
10 months ago
Selocan profile photo
Selocan
çok eskiden izlemiş olmama rağmen aklımda önemli yer edinmiş ve yeniden izlediğimde aynı şekilde güldüğüm oldukça güzel bir film. Çok çok eğlenceli ve kalbinize dokunuyor. Neden bilmiyorum ama benim için özel ve hiç bıkmayacaklarım arasında.
4
11 months ago
suleymanadiyaman profile photo
suleymanadiyaman
Film çok güzel. Kesinlikle izleyin. Asıl benim merak ettiğim, bu filmi beğenmeyen o 34 kişi kim?
0
11 months ago
burcst profile photo
burcst
Zor hatta imkansız bi aşk için bu kadar çaba harcayan birini her gün yeniden sevmek zor olmasa gerek :) Drew'un en güzel hali, Sandler'in her zamanki tatlılığı birleşince ortaya çok samimi bi film çıkmış,hem güldürdü hem duygulandırdı..
5
1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
İzlediğim en iyi romantik komedilerden. Üstelik bu türü pek sevmememe rağmen tekrar tekrar izliyorum. Romantik komedi demesi aldatmasın defalarca kez gözlerinizi doldurabilir. Bu ikilinin Wedding Singer'dan sonraki ikinci filmi ve yine çok uyumlu birbirine yakışan bir çift olmuşlar :) tek kelimeyle mükemmel bir film kısaca :)
5
1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Bir zamanların en tatlı iki komedi insanın, mizahın dilinin evrensel olduğuna, hayatın içinde acılar başta herşeyi yenmek için mücadele etmek gerektiğine bizi inandıran bir iş. Belki bunun gibi filmler yüzünde kaybetmeyi hiç bir zaman öğrenemedim. Düşüp kalkmayı kendine sevgiye giden bir yol olarak atfeden bir adamın hikayesi bu,,, Pes etmemeye dair, şahane bir iş... Sandler'a bu film ve Reing over me denen filmlerin ardından yaptığı salak işlerden dolayı hep kızdım, kızmaya devam edicem :D
9
over 1 year ago
kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Filmin senaryosuna, Adam Sandler'ın salak tipine katlanmıştım. Bu herifin tipi her filmde aynı. İyi bir oyuncu değil kesinlikle.
0
over 1 year ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
romantik komedi diye düşünmeyin sadece .. türünün örneklerinden farklıdır .. çok sevceksiniz .. adamın işi çok zor !!! ama seviyorsanız herşeye değer ..
3
almost 2 years ago
Se77eN profile photo
Se77eN
Şu filmi beğenmeyen 20 kişi kim cidden merak ettim. Sorunları var sanırım. :D
2
almost 2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Hani burada on kere yuz kere bin kere izlerimli raflar var ya tam oraya yakışır bir filmdir bu;) Ben de bu filmi on kere yuz kere bin kere izlerim. Cok guzelll :)
7
over 2 years ago
yabann profile photo
yabann
çok iyiydi :) adam sandler efsane filmi .
2
over 2 years ago
Rubeus profile photo
Rubeus
Romantik komedide çığır açmış bir film Adam Sancler farkı.
0
over 2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
komedi,aşk,eğlence :) çok güzel bir romantik komedi
4
over 2 years ago
servett profile photo
servett
Filmi izledikten sonra keşke 2.yi deneseydim dedim :D
1
over 2 years ago

Who liked 50 First Dates

Who wishlisted 50 First Dates

Shelves that Include 50 First Dates

Interesting content shared about 50 First Dates

^ Back to Top