99 francs (2007) poster

99 francs (2007)

Tags
Director
Country
France
Runtime
100 minutes
Noir Octave dunyanin hâkimidir; Octave reklâm metni yazarligi yapmaktadir. Yarin ne isteyeceginize bugun o karar verir. Onun icin, insan bir urundur, tipki diger urunler gibi. Octave dunyanin en buyuk reklâm ajansinda calismaktadir: Ross & Witchcraft, nam-i diger La Ross. Paraya para demez, etrafi kizlarla cevrilidir ve kokainin hasini kullanir. Yine de ici rahat degildir. Iki olay Octave’in hayatini altust edecektir. Ajansin en guzel kizi olan Sophie ile yasadigi ask ve reklâm filmi satmak icin gittigi sut urunleri devi Madone sirketindeki bir toplanti. Yetenekli Octave, aklini oynatir ve bu buyuk reklâm kampanyasini sabote ederek kendisini yaratmis olan sisteme isyan etmeye karar verir.

esarialtin profile photo
esarialtin
endüstriyel hayata vurulan en güzel tokatlardan biridir. Jean Dujardin'in muhteşem performansıyla süslenmiş bir yapım. Kesinlikle kaçırmayın. Hatta 18 yaşına gelmiş bir evladınız varsa " kapitalist sisteme giriş 1" dersi için izletebilirsiniz. Ki renkleri görmeyi öğrensin... Cehalet mutluluk değildir .... Bilgi ÖZGÜRLEŞTİRİR...
3
over 1 year ago
suleseviinc profile photo
suleseviinc
Kapitalizmi, reklamcılığı, sistemi en iyi anlatan filmdir kendimce. muhakkak izleyin, izlettirin.
1
over 1 year ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
reklamcılık dünyasının arka planında yaşananları ve tüketilen hayatları anlatan çok iyi bir film.. sistem eleştirisi, güldürü ve dram öğelerinin bir arada olduğu bu filmi şiddetle tavsiye ediyorum.
1
over 2 years ago

Who liked 99 francs

Who wishlisted 99 francs

Shelves that Include 99 francs

Interesting content shared about 99 francs

^ Back to Top