A Few Good Men (1992) poster

A Few Good Men (1992)

Director
Country
USA
Runtime
138 minutes
TAGUT Donanma avukatı Daniel Kaffee oldukça rahat kişiliği ve henüz hiçbir davaya çıkmamış olması ile tanınmıştır. Mahkeme salonuna çıkmaktansa taraflar arasında anlaşmaları tercih eden Kaffe müvekkillerine her zaman ceza indirimi için yapılan teklifi kabul ettirir. Ta ki bir gün Küba sınırındaki bir askeri birlikte erlerden biri öldürülüp iki er cinayete sebep vermekten önüne müvekkil olarak gelene kadar? Kaffee sorunu kendi tarzıyla halletmek ister ve erlere, suçlarını kabul edip az bir cezayla ordudan ayrılmalarını tavsiye der. Ancak askerler kesinlikle cinayeti kabul etmez ve verilen emri uyguladıklarını iddia ederler. İşin içine bir de suçlanan erlerden birinin teyzesi tarafından kiralan başka bir avukat, JoAnne Galloway girince işler daha da karışır. Yeni avukat erlerin söylediğine inanmakta ve ne olursa olsun mahkeme ile anlaşmayı kabul etmemektedir. Durumu kabullenmek zorunda kalan Kaffee'nin yapabileceği tek şey diğer avukatla beraber Küba sınırındaki birliğe gidip yaşanan her şeyi tanıklardan yerinde öğrenmektir. Ancak karşılarındaki en büyük sorun, erin ölümüne neden olduğu iddia edilen kırmızı kod emrini veren Albay Nathan R. Jessup'tır ve albay birliğin komutanıdır.

yakup11 profile photo
yakup11
Oyunculuklar efsane helede Tom Cruise un kesinlikle izlemelisiniz DiYoT imza
1
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
BİRAZ BÜROKRATİK KALMIŞ Aksiyonu son derece düşük. Tamam her filmde aksiyon olacak diye birşey yok, ancak burda aranıyor, zayıf kalmış. Oyunculuklar iyi. Sıkılmayacaklar seyretsin )
0
over 1 year ago
eminuk profile photo
eminuk
Tom Cruise'un burnundan rahatsız olsam da sırf Jack Nicholson var diye görmezden gelinebilir. Ayrıca Jack Nicholson'ın hayat dersi verdiği sahnede tüylerim diken diken oldu. Adamsın, on numarasın!!
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
askeriye ve hukuk dünyasına bir göz atış. Amerikanlar mahkeme formatını çok iyi sahneledikleri için güvenle izleyebilirsiniz.
0
2 years ago
starch profile photo
starch
Kadro güzel, konu güzel. İzlemeyenler bir göz atsın.
0
over 2 years ago
TAGUT profile photo
TAGUT
Belki eski ama kesinlikle çok baba bir film hala izlemediyseniz kesinlikle izleyin!
0
over 2 years ago

Who liked A Few Good Men

Who wishlisted A Few Good Men

Shelves that Include A Few Good Men

Interesting content shared about A Few Good Men

^ Back to Top