A Good Year (2006) poster

A Good Year (2006)

Director
Country
USA
Runtime
117 minutes
Sezgii Kendinden emin ve burnu havada, yakışıklı bir borsacı olan, Max Skinner Londra borsasında spekülasyonlar yaparak büyük paralar kazanmaktadır. Son fethinde ise bir çok rakibini buyuk kayıplara uğratmıştır. Max’in zaferi felsefesi ile aynı yöndedir:en önemli şey kazanmaktır ve hayatta başka hiçbir şeyin kıymeti yoktur! Büyük zaferin hemen ardından Max Fransa’da yaşayan büyük amcasının öldüğüne dair üzücü bir haber alır. Henry Amca Max’ın en yakın akrabasıdır ve bütün cocukluğu onun hatıralarıyla doludur. Max bir yandan eksantrik amcasıyla dolu cocukluk hatıralarını anımsarken bir yandan da şatoda geçecek bir hayatın nasıl bir hayat olacağı konusunda araştırmalar yapmaktadır. Londra’da onu bekleyen geleceği değişecek belki de oradaki herşeyinden vazgeçecektir. Kendi şirketi onu suçlu ve sorumlu addetmniştir. Şato’nun otuz yıllık emektarı, Francis Duflot ve karısı Ludivine ile bir anlaşmaya varır. Bağları ve şatoyu satarsa onların hakkını verecektir… Hep birlikte şatoyu yenilemeye başlarlar… Fakat Duflot şatonun satılmasını çocukları gbi baktığı üzümlerin bir başkasının eline geçmesini asla istememektedir. Max bulutlu geleceğinden kaçıp, bu inanılmaz güzellikteki şatodan yeni bir kazanç sağlamayı düşünürken hiç hesapta olmayan ve daha once tanımadığı bir akrabası çıkagelir… Kaliforniya’lı bir kız olan Christie Roberts amcasının gayri meşru kızı olduğunu iddia etmektedir… Bir yandan şatonun gizli zenginliklerini ondan uzaktutmaya çalışan Max diğer yandan Provence’in yerlisi olan güzel bir kıza gönlünü kaptırır.Aşk şarap kadar lezzetli ve şarap kadar hızlı kana karışmaktadır…

starch profile photo
starch
Ayrı ayrı beğendiğim iki yıldız,uyumsuz bir çift oluşturmuş ya da film öyle hissettirmek üzere yapılmışsa, büyük başarı. Güney Fransa bağları, huzur, hoş görüntüler...kaçırılmaması gereken bir film olmuş.
5
17 days ago
yakup11 profile photo
yakup11
çok iyidi kesinlikle izleyin ...
1
10 months ago
bernausanmaz profile photo
bernausanmaz
klişe bir hikaye, harika mekanlar, iyi oyuncular, tatlı dialoglar.. olaya bir de şarap girince keyifli bir romantik komedi-dram olmuş..

izlenesi

not: bi bana mı öyle geliyor ama water diviner'da cem yılmaz ve yılmaz erdoganla birlikte o hamam sahnesinde gördüğümden beri russell croweu ciddiye alamıyorum, adam sanki bizden biri oldu çıktı gözümde:))
2
over 1 year ago
ysmmovie profile photo
ysmmovie
ingiliz soğukluğu ile fransız sıcaklıgının filmdeki bariz tonlamalardan rahatlılıkla hissedebileceginiz,bol yeşillikli, saraplı, güzel hatunlu bi film olmuş. Russell Crowe ı ilk defa romantik komedi tarzı filmde görüyorum karizmatiklğinin yanında gayet de sempatik olabiliyomuş:)Marion zaten bir afet.romantik komedi tarzı filmlerden pek haz etmeyenlere bile izlettircek turden.Tavsiye edilir :))
2
over 1 year ago
yabann profile photo
yabann
çok içten , samimi ve güzel bir film. Tavsiye ederim iyi zaman gecirmelik ..
0
2 years ago
RussellCroweHayrani profile photo
RussellCroweHayrani
Max-i Million <3
0
2 years ago

Who liked A Good Year

Who wishlisted A Good Year

Shelves that Include A Good Year

Interesting content shared about A Good Year

^ Back to Top