A Man for All Seasons (1966) poster

A Man for All Seasons (1966)

Tags
Biography, Drama, History
Director
Country
UK
Runtime
120 minutes
Philosophy Her Devrin Adamı (Özgün ismi: A Man for All Seasons), Sir Thomas More hakkında aynı adlı Robert Bolt'un oyununa dayalı 1966 yapımı İngiliz filmidir. 12 Aralık 1966 tarihinde gösterime girmiştir. West End sahne galasında More'yi oynayan Paul Scofield, aynı zamanda filmde de rol almıştır. Yönetmenliğini daha önce High Noon ve From Here to Eternity gibi filmlerin de yönetmenliğini yapmış olan Fred Zinnemann üstlenmiştir. Film, En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu da dahil olmak üzere altı dalda Oscar kazandı. Film, İngiliz Film Enstitüsü'nün en iyi 100 İngiliz filmi listesinde 43. sırada yer almaktadır. 1995 yılında, sinemanın 100. yıldönümü vesilesiyle, Vatikan tarafından tüm zamanların en büyük dini filmleri arasında gösterilmiştir. Alıntı:Vikipedi

Trailer not available.

pinkcrow7 profile photo
pinkcrow7
Son zamanlarda izledigim en filmlerden bir tanesi
1
8 months ago
eskon profile photo
eskon
Harika bir film ve Oscar aldığı bilinmez. Böylesi kaliteli yapımların varlığı da olmasa sinema dünyası gerçekten bir çöplüğe dönebilir. Evrensel bir devletler- yönetimler anlatısı olan yapım derdini çok iyi anlatıyor.
1
over 1 year ago
cinemarty profile photo
cinemarty
500 yıl önce yaşamış yazar, devlet adamı ve hukukçu Thomas More'un hayatını anlatan film. Diğer insanlar gibi rüşvet almadığı, başkalarına yalan ve yalakalık yaparak sınıf atlamadığı, Kral'ın sürekli değişen buyruklarını ve yasalarını yanlış bulup karşı çıktığı için suçlu bulunan, tek düşüncesi Tanrı karşısına temiz bir insan olarak çıkmak olan bir adamın öyküsü. 500 yıl sonra bile günümüzde böyle temiz insanların, kendine benzetmeye çalışan bozuk düzen karşısında hâlâ savaşıyor olmasını izlemek gerçekten düşündürücü.
5
over 1 year ago

Who liked A Man for All Seasons

Who wishlisted A Man for All Seasons

Shelves that Include A Man for All Seasons

Interesting content shared about A Man for All Seasons

^ Back to Top