Aferim! (2015) poster

Aferim! (2015)

Director
Country
Romania
Runtime
108 minutes
Ricky.McFloyd 19. yüzyılda Wallachia'da geçen filmde Costandin isimli bir polis, güçlü bir toprak sahibi tarafından karısının aşığı olan köleleri Carfin'i bulması için görevlendirilir. Köle Carfin, efendisinin karısı Sultana ile ilişki yaşadıktan sonra izini kaybettirir. Costandin'in kaçağı bulmak için atıldığı görev, başına beklemediği maceraların geleceği bir yolculuğa neden olacaktır.

Trailer not available.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Hoş bir filmdi. 19. yüzyılda Osmanlı topraklarında geçen bir polisiye filmi. Tarihi filmleri de seven biri olarak bu dönem oluşu ilgimi çekti çünkü bizde yok malesef kendi tarihimizle alakalı filmler. Film siyah beyaz ama rahatsız etmiyor hatta klasik havayı daha iyi yansıtmış. Bir iki hoş olmayan laf var ama çok da rahatsız edecek boyutlarda değil hatta rumenler dışında iyi olduğu söylenen bir ülke ırk yok zaten :) Çok büyük şeyler beklemeden bir 19. yüzyıl başları polisiyesi bir yol filmi izlemek için bence güzel bir tercih. 7/10
5
10 months ago
replikatak profile photo
replikatak
bir yol, yolculuk hikayesi. afişi renkli kendisi siyah-beyaz film. hikaye 200 sene öncesine ait ama aslında 'de te fabula narratur'. çok sevdim.
0
10 months ago

Who liked Aferim!

Who wishlisted Aferim!

Shelves that Include Aferim!

Interesting content shared about Aferim!

^ Back to Top