Ah güzel Istanbul (O Beautiful Istanbul) (1966) poster

Ah güzel Istanbul (1966)
(O Beautiful Istanbul)

Tags
Director
Country
Turkey
Runtime
97 minutes
Noir İçki yüzünden her şeyini yitirmiş, sokak fotoğrafçılığı yapan, güngörmüş, eski İstanbul beyefendisi Haşmet bir gün artist olmak için köydeki sevgilisini ve ailesini terk edip İstanbul’a gelen Ayşe ile tanışır. Aralarında sıcak, içten bir ilişki başlar, ancak bu arada bir rastlantı sonucu Ayşe gerçekten ünlü bir şarkıcı oluverir ve Haşmet’ten kopar. Senaryosunu Safa Önal’ın yazdığı ve Feridun Çölgeçen, Diclehan Baban, Bilge Zobu’nun da rol aldığı bu benzersiz klasik filmde Atıf Yılmaz hem İstanbul’un bugün artık çok değişen bozulmamış çehresini, hem de o dönemin değişen toplumunu izleyiciye eşsiz bir duyarlılıkla aktarıyor.

Trailer not available.

eskon profile photo
eskon
İsmi bile insanı çekmiyor mu kendisine? Harika bir film, sinemamızın yüz aklarından olan filmin şu girişini bir izleyin sonra karar verin : https://www.youtube.com/watch?v=eKtKZQiU-qI
0
1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Kimse fukara delikanlı rolünü Sadri Alışık gibi oynayamadı. Çocukluğumda Turist Ömer'le hayran olduğum adamı bugün de böyle harika filmleriyle hala izlerim. Sanırım ömür boyu da defalarca izlemeye devam edeceğim.
0
almost 2 years ago

Who liked Ah güzel Istanbul

Who wishlisted Ah güzel Istanbul

Shelves that Include Ah güzel Istanbul

Interesting content shared about Ah güzel Istanbul

^ Back to Top