Alexis Zorbas (Zorba the Greek) (1964) poster

Alexis Zorbas (1964)
(Zorba the Greek)

Tags
Country
USA
Runtime
142 minutes

Trailer not available.

KafkaLoz profile photo
KafkaLoz
uyarlama açısından gayet başarılı bence, nikos kazancakis'in yoğunluğunu tam anlamıyla anlatabilecek bir film çekilebileceğini sanmıyorum, zorba karakterinin yani anthony quinn oyunculuğu için bile izlenir.
4
8 months ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Oscar Ödüllü bir Sanat eseri. Nikos Kazantzakis in ünlü eserinden, Önemli bir roman uyarlaması, Anthony Quinn yaşadığı toprakların rüzgarı, fırtınası, denizi gibi bir karakteri canlandırıyor. Alexis Zorba adadaki maden işletmesine sahip çıkmak için adaya Gelen Gazeteciyle rıhtımda gemi beklerken tanışırlar ve dostlukları başlar... Bu dostluk ikisini de derinden etkileyecektir... Bunların bir de üstüne Mikis Theodorakis'in efsanevi soundtrack'i eklenir... Film tadından yenmez bir haldedir artık... Gemi sahnesinde "ne biçim bir adamsın sen, yunusları bile sevmiyor musun?" derken Quinn'in gözlerinin içine bakın lütfen... Orada yaşama sebebinizi göreceksiniz... İyi seyirler
2
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
anthony quinn... boru mu
3
almost 2 years ago
yabann profile photo
yabann
Filmi izlemeden önce Nikos Kazancakis ' in Zorba adlı romanını okuyan bir izleyici bu filmi izlerken büyük hayalkırıklıgı yasayacaktır . Kötü bir uyarlama olmuş , Tavsiye etmiyorum Çünkü romandaki kahramanları filmde doğru yansıtılamamış , romanı okumadan izleyen bir izleyici karakterler için yanlış düşüncelere kapılabilir .
1
2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
beklentilerimin altında kalan bir filmdi.tavsiye etmiyorum
1
over 2 years ago

Who liked Alexis Zorbas

Who wishlisted Alexis Zorbas

Shelves that Include Alexis Zorbas

Interesting content shared about Alexis Zorbas

^ Back to Top