American Hustle (2013) poster

American Hustle (2013)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
138 minutes
.SimS. 1970'lerde geçen gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde usta dolandırıcı Irving Rosenfeld ve ortağı Sydney Prosser genç ve yetenekli bir FBI ajanı olan Richie DiMaso tarafından yakalanır. Hüküm giymemelerinin ise tek bir yolu vardır: FBI için çalışmak... FBI'ın üst kademeli yöneticilerinden gelen bu teklifi kabul ederler; görevleri ise kendileri gibi usta bir şekilde dolandırıcılık yapan kimi insanları teşhis etmektir. Ajan DiMaso ve çalışma arkadaşları tarafından hazırlanan plana göre, bir kumar cenneti olan Arap Şeyhi’nin yönettiği Atlantic City'de ünlü kumarcıların katıldığı geniş çaplı bir oyun organize edeceklerdir. Başlarda son derece masumane ve zekice görünen bu plan, zamanla değişime uğramaya başlar.

FairyTalee profile photo
FairyTalee
izlerken en sıkıldığım filmlerden bi tanesiydi. içimi baydı valla
0
2 months ago
rustincohle1 profile photo
rustincohle1
ciddi anlamda uyku problemi yaşayanlar açsın 30.dk deliksiz bir uyku sizi bekliyor...
1
9 months ago
starch profile photo
starch
Sıradan, durağan, inanılmaz derecede sıkıcı bir film. Sadece müzikleri eski sevilen parçalardı. 10 üzerinden 2 bile vermem..
3
1 year ago
gangrel profile photo
gangrel
Kadro iyi de film inanılmaz sıkıcıydı. Zorlaya zorlaya sonunu getirdiğim filmlerden birisi.
3
1 year ago
UnknownUser00 profile photo
UnknownUser00
İyi oyunculari toplayip hepsini boyle bir filmde harcamislar resmen. Gereksiz
1
over 1 year ago
Novella profile photo
Novella
David O.Russell'in 10 dalda aday olup sıfır çeken çalışması "American Hustle" gerçek bir hikayeye dayanmakta. Senaryoyu besleyen hikaye içindeki hikayecikler zaman zaman alakasız ve gereksiz şekilde filmden uzaklaştırıyor bizleri.. Film bir şekilde içine almıyor izleyiciyi.. Son yıllarda piyasa Amerikan filmlerinde sıkça rastladığımız (buna son akademi ödüllerinin galibi Birdman'de dahil) iki kadının "yersiz, zamansız ve anlamsızca öpüşmesi" (öncüsü Mulholland Dr.) bu filmde de mevcut ama olmamış. Martin Scorsese metodları denenmiş hatta senaryonun aktarım tarzı neredeyse Scorsese amcanın kafasıyla aynı. Fakat kötü bir kopya. David O.Russell'ın parşömen kağıdından pek haberi yok herhalde, hehe..

Neyse devam edelim film tam durağanlaşmaya ya da sıkmaya başlıyor bi bakıyoruz Christian Bale sahnede veriyor coşkuyu, yok yine yok. Yine böyle zamanlarda bi bakıyoruz Amy Adams'ın kusursuz fiziği, şehveti, seksapeli ortada fakat bu bile (bile diyorum çünkü gerçekten de büyüleyici) yine kurtaramamış filmi. Düşünmüş düşünmüş başka napabilirim ? Biraz da Robert De Niro gösterelim izleyiciye, ı-ıh yok hacı dayı olmamış yani.

Neyse ki akademi de bu numaraların hiçbirini yemeyip 12 years a slave ve gravity'e dağıtmış zaten ödülleri geçen sene.

filmin notu: 5/10
4
over 1 year ago
biologist profile photo
biologist
Oyuncu kadrosu çok iyi. Film bekleneni veremese de Christian Bale'in performansı her zamanki gibi harika..
3
2 years ago
SoulArt profile photo
SoulArt
beklentimin çok altında... bu kadroyla neler çekilir neler... bence olmamış...
0
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Çok iyi oyuncuların olduğu sıradan bir film. Özellikle oscar adaylığını görünce bir çok dalda aşırı beklentiye girmiştim fakat hiçbirini karşılamadı. Christian Bale yine harika bir oyunculuk çıkarmış J.Lawrence da öyle fakat Bradley Cooper'ın oyunculuğunu abartılı ve bu yüzden saçma buldum. İsimler için büyük beklentilere girmeden izlemeye değer bir film.
0
over 2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Eğlenceli bir film fakat birçok dalda Oscar adayı olunca büyük beklentilerle izledim, neticede Oscarlık bir film değilmiş tabi ama Christian Bale performansı için bile izlemeye değer.
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
izlediğim en kötü filmlerden.küfürden başka bir şey yok...oscar adaylarından dı birde..pöhh..
0
over 2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
oyunculukların harika ama film inanılmaz derecede sıkıcı olduğu bir film. beklediğimi bulamadım
0
over 2 years ago
umrant profile photo
umrant
Ben bu filmi neden pek sevemedim bilmiyorum.Belki beklentim çok yüksekti.Ama kesinlikle kötü değil,sıkılmadan izlenir.Bazısı keyiflede izleyebilir...
0
over 2 years ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
izlediğim eğlenceli ve güzel filmlerden biri. fazla uzun tutulmuş. izlenebilir ama aman aman büyütülecek bir yapısı olmayan bir film.
0
over 2 years ago
Hoenir profile photo
Hoenir
İzlediğim en sıkıcı filmler listesinde kesinlikle ilk 5'i zorlar. Cast kurtaramamış. Müthiş durgun bir film. Alabildiğine sıkıcı
0
over 2 years ago

Who liked American Hustle

Who wishlisted American Hustle

Shelves that Include American Hustle

Interesting content shared about American Hustle

^ Back to Top