American Psycho (2000) poster

American Psycho (2000)

Director
Country
USA
Runtime
102 minutes
Turkeywood "I Shot Andy Warhol"un yaratıcısı Mary Harron'dan rahatsız edici, çarpıcı bir film. Fatih Özgüven'in dilimize kazandırdığı, Bret Easton Ellis'in "Amerikan Sapığı" romanından uyarlanan "American Psycho", Patrick Bateman (Christian Bale) isimli genç bir Wall Street zengininin işlediği cinayetleri ve tüketim kültürünün bireyde yarattığı yabancılaşmayı konu alıyor.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Ortalama üstü bir senaryoyu Bale oyunculuğuyla inanılmaz bir seviyeye çıkarmış. Harika bir performans. Filmden gerilim korku beklemek pek doğru değil ayrıca, pek o tarz bir film değil.
5
10 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Christian bale içindeki psikopatı resmen dışarı vurmuş.
0
11 months ago
DUA profile photo
DUA
Bomboş... İzlemeyin...
0
11 months ago
bthnsyn profile photo
bthnsyn
Filmin konusuna gelirsek aşırı derecede mükemmel denemez fakat Bale bu filmi efsane hale getirmiş . Her sahnesinde o dayanamadığı katil içgüdüsü , sabırsızlığı ve en iyi benim düşüncesini mükemmel şekilde biz seyircilere nakletmiş. Bazı filmler vardır sadece oyuncunun rolü için bile izlenebilir işte bu o filmlerden
0
11 months ago
Omerbahadir profile photo
Omerbahadir
Bazı sahnelerde gerilimin daha fazla olması gerektiğini düşünüyorum bunun yanında sahne geçişleri ve kurguda sıkıntılar var gibi geldi.Filmi Bale'nin performansı kurtarmış, iyi bir yönetmenin elinde harika bir film olabilirdi.
0
12 months ago
Peris profile photo
Peris
Edebiyat eserinden uyarlama bir dönemin ruhunu her yönüyle yansıtmayı başarabilmiş ender filmlerden. "Kült" tanımlamasını sonuna kadar hak eden güzide eser :)) Yani kült ne diye sözlüğe baksanız karşınıza bu film çıkar .. O derece ... Kitabı tabiki dahi iyi. Zaten asıl kült olan kendileridir... Bunu sevdiyseniz less than zero filminide deneyin.. (yada kitabını)
1
over 1 year ago
ironikali profile photo
ironikali
Yani bence çok bir mantığı yok, efsane bir film olamayacak kadar vasat.
1
almost 2 years ago
Jenny profile photo
Jenny
birileri kült dedi diye anlamsız ve boş bi filme kült demenin verdiği mutluluğu keşke bende yaşayabilseydim :) kült ne ya :) kelime anlamını bile bilmez kimse :) bildiğim bişey varsa kült mült değil bu film :)
7
2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Yıllar geçtikçe Kült mertebesine çıkan bir film.
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Babasının Wall Street'teki şirketinde çalışan Patrick Bateman, genç ve iyi görünümlü bir adamdır. Dışardan bakıldığında normal biridir Bateman, fakat gerçekte amaçsızca insan öldürmekte, kadın vücutlarından aldığı parçaları evinde biriktirmektedir.
0
over 2 years ago

Who liked American Psycho

Who wishlisted American Psycho

Shelves that Include American Psycho

Interesting content shared about American Psycho

^ Back to Top