Amores perros (Amores Perros) (2000) poster

Amores perros (2000)
(Amores Perros)

Tags
Country
Mexico
Runtime
154 minutes
FiratGok Film Meksiko'da geçen ve buluşma noktaları bir trafik kazası olan üç farklı hikayeyi anlatır. İşsiz genç Octavio, ağabeyinin karısı Susana ile evden kaçarak uzaklarda yeni bir hayat kurmayı istemektedir. Köpeği Cofi'yi kaçması için gerekli parayı toplamak için dövüştürür. Uysal bir ev köpeği olan Cofi usta bir dövüşçüye dönüşür. Kardeşinin karısı ile yaşadığı aşk ve soyguncu ağabeyi ile sorunları giderek karmaşık bir hâl alır. Aynı esnada 42 yaşındaki Daniel güzel manken Valeria ile birlikte yaşamak için ailesini terk eder. Yeni hayatlarını kutladıkları gün Valeria trajik bir kazada sakat kalır. Bu kaza sonucu Valeria'nın sakat kalması ve köpeğini kaybetmesi, aşklarını yıpratmaya başlar. Yıllarca hapis yattıktan sonra kiralık katil olarak çalışan eski komünist gerilla El Chivo, idealleri uğruna eşini ve çok sevdiği kızını terketmiştir. Octavia ve Valeria'nın da bulunduğu kaza yerine geldiğinde Cofi'yi bulur, onu alır ve iyileştirir. Bu karşılaşma, onun acı dolu geçmişiyle başa çıkmasına yardımcı olacaktır. Cofi eski mutlu, sakin günlerine kavuşmuştur ancak artık gizli dünyasına sakladığı vahşilik ve şiddet, El Chivo'yu çok üzecek sonuçlar doğurur. El Chivo, Cofi ile ne kadar benzeştiğini görür, kafasına silah dayadığı Cofi'nin "Ben bana öğretileni yaptım" bakışı ile kendi iç çatışmasını tekrar yaşar ve köpeği vuramaz. Kendisini ölü zanneden kızına sesli bir mesaj bıraktıktan sonra Cofi ile uzaklara gider. Octavio kazadan yaralı kurtulur. Ağabeyi bir banka soygununda hayatını kaybeder. Susana, Octavio ile uzaklara gitmeyi reddeder.

siborgmujgan profile photo
siborgmujgan
aşkım gael garcia bernal oynuyor izlemicem de napıcam tabi ki
0
9 months ago
slymndgn profile photo
slymndgn
3 farklı olay örgüsü ve birbiriyle kesişen hayatlar çok etkilwyici bir filmdi..
0
9 months ago
Gokalpb profile photo
Gokalpb
Birden bire inanılmaz bir hayatın ortasında buluyorsun. Öyle bir kurgu ki ekrandan değil de sanki meksika da bu olaylara şahit olan birine dönüşüyor insan. İlginç, çok ilginç. Kelimeler yeterli gelmedi bu film için. İzle ve yaşa.
3
11 months ago
selinblgn profile photo
selinblgn
Güçlü olmak akıllı olmak demek değildir... *
0
1 year ago
mervyazc profile photo
mervyazc
'Tanrıyı güldürmek istiyorsan ona planlarından bahset.'
5
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
İnarritunun bence baş yapıtı çok özel bir iş. Senaryo tekniği daha sonra bir çok sinema filmine örnek teşkil etmiş, kopyalanmış, bolca sömürülmüş bir filmç. Gael Garcia Berbal'in inanılmaz performansıyla bir dünya starına dönüşmesi de cabası bu filmde.Yaşamlarımız ve tercihlerimiz üzerinde kurgunun kıymetine dikkat çekiyor adeta yönetmen...
1
over 1 year ago
Elifimou profile photo
Elifimou
Türkiye'de birçok yönetmen bu filmden ve bu filmin senaryosundan etkilenmiş bu filme benzer bir çok film var. Kesişen hayatlar birbirine teğet geçen insanlar kaybedenler..
5
over 1 year ago
hezarfen profile photo
hezarfen
öyle defalarca seyredilecek filmlerden değil en azından benim için öyle.köpekler üzerinden insan manzaraları izledik etkileyiciydi... filmin sonundaki söz filmin zaten özetiydi''Çünkü biz, aslında kaybettiklerimiziz''
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
filmin içine işlemiş kesif bir kan kokusu var.
0
2 years ago
neway profile photo
neway
Hayatının kötülüğünden bahsederken biraz da çevreye bakınmak gerek sanırım. Beklenmedik olaylar oluyor, beklenenler kesin gözüyle bakılanlarsa nasıl olduğunu anlamadan olmuyor. Geriye hayal kırıklığı kalıyor.
3
2 years ago

Who liked Amores perros

Who wishlisted Amores perros

Shelves that Include Amores perros

Interesting content shared about Amores perros

^ Back to Top