Amour (2012) poster

Amour (2012)

Tags
Director
Country
France
Runtime
127 minutes

KLOTHO profile photo
KLOTHO
Haneke filmlerinde duygusal istismara meyledebilecek yollara sapmaz, kendisini veya filmini izleyiciye sevdirmek, izleyiciyi anlatının kendi amacının ötesinde etkilemek için sinema dilinden taviz vermez. Ki kendisi aşırı derecede detaycı ve tavizsiz bir yönetmen olarak bilinir. Diyebilriz ki drama sanatı açısından Haneke, Aristocu değil Brechtyen taraftarıdır. Ne denebilir ki beyaz saçlı , beyaz sakallı yönetmenimizden enfes bir film daha :)
4
6 months ago
MONONOKE profile photo
MONONOKE
Haneke filmlerini izlemek ortalama bir seyirci için pek kolay değil. Rahatsız edici, şaşırtıcı, izleyiciyi şok eden bir tarzı olduğu kesin. Bireyin ve toplumun kendisine sormaya çekindiği sorularla sizi bir anda yüzleştirir. Öylece kalakalırsın. Ben olsam ne yapardım? Şimdi bu da nereden çıktı? Ee sonra ne oldu? ve benzeri sorularla birlikte filmin sahneleri kafanızda dönüp durmaya başlar.

İlgimi çekti: “Kes kis pas? / Kes kise pase?” kelimesini özellikle George’un ağzından sıklıkla duyarız Amour’da.. Ne oluyor? Ne oldu? Hayatımızda bir şeyler ters gittiğinde çokça sorular sormaya başlar, ne olduğunu anlamaya çalışırız.. Bir çaresizlik ve tehdit algısı barındırır bu tip sorular.. Korunaklı kalemizde kendi yarattığımız dünyanın kontrolden-hayal ettiğimiz rotadan çıktığına dair işarettir..
8
12 months ago
erkayamehmet profile photo
erkayamehmet
aşk ile ilgili ikilemi en iyi anlatan filmlerden birisi
0
1 year ago
potakal profile photo
potakal
sanırım her haneke filmini içim daralarak izleyeceğim ve izlemeye de devam edeceğim
0
over 1 year ago
lambayapufde profile photo
lambayapufde
şizofren dayının hayatını anlatmakta..
0
over 1 year ago
Silmarwen profile photo
Silmarwen
Aslında kötü film değil ama çok sıkıcı ve çok abartıldığı,haketmediği ilgiyi gördüğü için karalistemde...
1
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
bu filmi sinemada izledim. normalde her filmden çıkışımda bir heyecanlı olurum, neşeli olurum. fakat kız kardeşimle sinemadan çıktık ve beş dakika hiç konuşmadık. haneke dayak attı resmen içeride bize
2
2 years ago
ekvatorcizgisi profile photo
ekvatorcizgisi
içim karardı be
0
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
biz 3 ay sürdüremezken, "film gibi" ifadesi anlam bulmuş. haneke kendine yakışanı yapmış, aşkı bile beyne vurarak anlatmış.
2
2 years ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
çok sert..
3
over 2 years ago

Who liked Amour

Who wishlisted Amour

Shelves that Include Amour

Interesting content shared about Amour

^ Back to Top