Anayurt Oteli (Motherland Hotel) (1987) poster

Anayurt Oteli (1987)
(Motherland Hotel)

Director
Country
Turkey
Runtime
101 minutes
TabuttaRovasata Yusuf Atılgan'ın romanından uyarlanan ruhbilimsel ayrıntılarla destekli çarpıcı bir 'iç dünya” filmi. İstasyon yakınlarındaki babadan kalma on dört odalı, eski bir konaktan bozma otele gecikmeli Ankara treniyle gizemli bir kadın gelir. Otelin katibi ve sahibi Zebercet, bir gece kalıp giden meçhul kadını bekler durur. Dünyasına cinsel bir düş gibi giren kadını umutsuz bekleyişi Zebercet' i trajik bir sona doğru götürecektir.

Trailer not available.

Lessienn profile photo
Lessienn
adım zebercet..oysa ben sizinkini bilmiyorum.
depresif belki biraz obsesif,iç karartan, varoluşu kaygılatan hatta sorgulatan,yalnızlığı hatırlatan,kasvetli,ruh emici filmleri oldum olası çok severim.seviyorsanız sizde kaçırmayın.film güzel ama ondan önce çok iyi bi uyarlama.
5
3 months ago
unzileatis profile photo
unzileatis
kitabını okumadan izlediğim için kendimi çok fazla suçlu hissettim. film de başrol iç kargaşasını çok iyi yansıtmış. kitabı okumak şart oldu..
2
1 year ago
TabuttaRovasata profile photo
TabuttaRovasata
Tavsiye edeceğim, iyi bir uyarlama filmdir. Özellikle başrol oyuncusu mükemmel bir iş çıkarmıştır.
4
2 years ago
cimcini profile photo
cimcini
Sitede daha önce yoktu. Yazmıştım. Yeni konmuş. Sevindim. Tabii kitabı çok daha iyiydi. Yusuf Atılgan'ın kitabından, Ömer Kavur'un yorumuyla uyarlanmış. Bazen kafkaesk bir hikayenin, bazen kalabalık içinde yalnız kalanların, bazen yabancılaşmanın, bazen marazi ama hüzünlü olanın tanımını size verebilir. İzleyin. Spoiler: bazı sahneler hayvanlara karşı şiddet içeriyor. Hiç sevmesem de kitabın genel atmosferi çok iyi olduğundan katlandım.
5
2 years ago

Who liked Anayurt Oteli

Who wishlisted Anayurt Oteli

Shelves that Include Anayurt Oteli

Interesting content shared about Anayurt Oteli

^ Back to Top