Angels & Demons (2009) poster

Angels & Demons (2009)

Director
Country
USA
Runtime
138 minutes
cinemarty Teoloji uzmanı Robert Langdon, tarihteki en güçlü yeraltı şebekesi olan İlluminati adlı antik gizli kardeşlik cemiyetinin tekrar canlandığını öğrenir. Fakat bu durum, onların varlığından en çok nefret eden kurum olan Katolik Klisesi’nin ölüm tehditi altında olduğu gerçeğini de ortaya çıkarır. Din konusunda çok iyi bilgileri olan Robert, İlluminati’nin Vatikan üzerine kurduğu planları gerçekleştirmek için harekete geçtiğini öğrendiğinde Roma’ya uçar. Bu yolculukta, güzel olduğu kadar gizemli olan İtalyan bilimci Vittoria Vetra da kendisine eşlik edecektir. Dur durak bilmeyen macera ve aksiyonla Robert ve Vittoria, 400 yılık antik sembollerin izini sürerler. Bu Vatikan’ın kurtuluşunun tek anahtarıdır.

slymndgn profile photo
slymndgn
Filme başladığınız andan beri bir merak oluyo insanda ve olayların arasında kayıp oluyorsunuz kitabını okumadım ama film beni etkiledi gerçekten güzel bir yapımdı özellikle ''İlluminati'' gibi meraklı olduğum bir konuya değinmesi mest etti..
0
4 months ago
mels profile photo
mels
Eğer kitabını çoook çoookk uzun bir zaman önce okuduysanız (ki benim 5 seneden fazla olmuş :D ) filmi gayet beğeniyorsunuz. Dan Brown'un hastası bir okur olarak diyorum ki kitabını okumadan filmi izlemeyin! Ve kitabı okuduktan hemen sonra da filmi izlemeyin :D Çünkü kitap o kadar iyi ki film ne kadar iyi olsa da kitabın ve hayal gücünüzün gölgesinde kalıyor. ;)
7
9 months ago
Shaman profile photo
Shaman
Kitabının çok gerisinde
2
10 months ago
Lioness profile photo
Lioness
Çok nadiren kitaptan uyarlama filmleri izlerim. "Yaratıcığı sınırladığından" Tom Hanks ve Dan Brown isimlerini görünce bir şans vermeden edemedim. Kitabı okuduktan sonra izleyecekseniz "Yapmayın" derim. Bekleneni vermiyo. Konu, senaryo, oyunculuk harika "Özellikle Tom Hanks" ama eksik işte bir şeyler ya da ben kitabı okurken çok büyük düşündüm.
2
1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
FİLM İŞTE Gişesini hak eden bir yapıt değil. Fazla reklamatize edilmiş. Sıradan aksiyona girer.
0
over 1 year ago
umutilker profile photo
umutilker
Kitap elbette çok daha güzeldi lakin filme kötü demekte olmaz. Filmi daha cazip kılmak için küçük dokunuşlar her daim yapılır.
4
over 1 year ago
UnknownUser00 profile photo
UnknownUser00
kitabı uzun süredir okunmayı bekliyor bende. ancak kitaptan önce filmi izledim ve oldukça da beğendim. belki de uyarlama filmlerde kitabı daha çok sevmemizin sebebi filmlerin hiçbir zaman hayal gücümüzün yerini tutmamasıdır :)
4
2 years ago
garipbirkisilik profile photo
garipbirkisilik
Çok güzel olduğu söylenemez kitabı daha iyidi
0
2 years ago
yabann profile photo
yabann
roman daha iyiydi filmi yetersizdi .
0
2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
filmde güzel ama kitabı çok daha güzeldi
0
2 years ago
sirin profile photo
sirin
Kitabı kadar iyi değil, kamera karşısına tam olarak kitaptaki sürükleyici yapıyı aktaramamışlar.
0
2 years ago
EmirHan profile photo
EmirHan
kitabi ne kadar mükemmel olsa da, filmi bir o kadar kotudur. Sözgelimi: Camerlengo'nun aslında papa'nın oğlu olduğu detayı filmde verilmemiştir.Romandaki en önemli karakterlerden biri olan ' koehler 'filmde yoktur ..Kohler rol edilmez mi? Hele haşhaşin tam bir hayal kırıklığı .. Romanda okurken size dehşet saçan o korkunç siyah figür olmuş sana yakışıklı .iyi aile çocuğu bir tip. Filmde Robert Langdon'ı da biraz fazla girişken, fazla emrivaki yapan biri gibi göstermişler. Romanda sanki biraz daha çekingen bir tipti. yine de langdon ve vetra filmde romanın görsel yansımasına en uyan ikili olmuş.Özetle: kitabını beğendim.Filmini değil. Filmini izlememekle değil,kitabını okumamış olmakla çok şey kaçırmış olabilirsiniz.
1
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
gerçekten etkileyici ve güzel bir yapım
0
over 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Dan Brown kitapları sinema için oldukça uygun malzeme barındırıyor gibi olsa da metnin yoğunluğu perdeye aktarılırken her uyarlamada olduğu gibi kayıplara uğruyor. Tom Hanks'in Robert Langdon olarak ikinci kez perdede gözüktüğü film Da Vinci Şifresi'nden önce yazılmış olsa da daha sonra sinemaya uyarlanmıştır.
2
over 2 years ago

Who liked Angels & Demons

Who wishlisted Angels & Demons

Shelves that Include Angels & Demons

Interesting content shared about Angels & Demons

^ Back to Top