Anna Karenina (2012) poster

Anna Karenina (2012)

Director
Country
UK
Runtime
129 minutes
EsraG. 19. yüzyılın sonlarında Rus sosyetesinde, St. Petersburg aristokratlarından Kont Alexei Karenin ile evli olan Anna Karenina, çekici Kont Aleksey Vronsky ile hayatını kökten değiştirecek bir ilişkiye başlar.

ladyirem profile photo
ladyirem
Bu kadar yoğun bir romanı uyarlamaya çalışırken nasil başarılı olabileceklerini düşündüler anlamıyorum. Filmdeki tek güzel şey kostüm ve Jude Law'in şahane oyunculuğu. Yönetmen sanırım kitabın özetini okumuş da çekmiş filmi.
0
6 months ago
Selocan profile photo
Selocan
Filmin başlarında oldukça hareketli geçişlerin olduğu sona doğru durgunlaşan, farklı çekim tekniklerine sahip bir film.Müzikler ve oyuncuklar oldukça sade. Bir klasik uyarlamasına göre oldukça başarılı.Ama klasik sevmeyenler için sıkıcı olacaktır.
0
11 months ago
Aaisha profile photo
Aaisha
Tiyatromsu sahneler gözalıcıydı. Şahane bir klasik...
2
1 year ago
SoulArt profile photo
SoulArt
ilginç bir yorum... izlemeye değer...
2
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
soz konusu sinematografi ise, simdiye kadar izledigim en etkileyici anna karenina uyarlamasi. kont varonsky ve aleksei karenin biraz fazla masumlaştırılmış ve tum gunahlar anna karenina'ya yuklenmis gibi ama neyse.
0
over 2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Film tek bir stüdyoda çekilmiş,mekanda ufak değişiklikler yapıp diğer sahneye geçiyorlar. Bir nevi tiyatrodaki sahneler gibi.Filmi izlerken bu durum farklı gelebilir.Bu ne böyle deyip filmi yarıda bırakmayın ,biraz farklı şeylere alışın. Bir kaç eksiklik dışında filmi İzlerken kitap okuyormuşum hissini verdi. Kitabını demiyorum :) Zaten hiçbir film kitabın orijinalliğini veremez, çünkü kitabı yaratan okuyucunun kendine has hayal gücüdür. Joe Wright'ın da hayal gücü de iyi yada kötü böyleymiş.
0
over 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Bence film 2012 yılının en iyilerinden. Hikaye klasik ve artık hepimizin ezberlediği türden üçlü bir aşk hikayesi. Oyuncu seçiminde Keira Knightley dışında herhangi bir itirazım yok ama gelin görün ki Joe Wright ile işbiriliğ ile elde ettiği sonuçlar (Aşk ve Gurur, Kefaret) sebebiyle Anna Karenina rolünü hop diye kapan aktris sınırlı oyunculuk yeteneği ile Joe Wright'ın benzersiz vizyonundan bizlere yansıyan bu yeni yorumu yerle yeksan edebilecekken film o kadar yenilikçi ve başarılı ki o bile bunu başaramıyor. Bazı filmler vardır ne anlattıığ değil nasıl anlattığı önemlidir. Altmetinleri, senaryosu ortalama bile olsa vyeni bir vizyon sayesinde kendini unutulmazlar arasına sokmayı rahatlıkla başarabiliyor. Anna Karenina bunun en güzel örneklerinden bir tanesi. Tolstoy metnine hakim olun ya da olmayın mutlaka izlenmesi gereken son dönem yapımlardan bir tanesi.
3
over 2 years ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
Jude Law'un oyunculuk becerisi kadar Keira Knightley'in oyunculuk beceriksizliği(karayip korsanları hariç)ile öne çıkan, okuduğum anna karenina ile ne bağının olduğunu anlamadığım bir kitap. Levin gibi derin bir karakter bu kadar yüzeysel işlenebilirdi. Motomot kitaptan film olayı olmak zorunda değil elbette.. Ama Anna Karenina tutkularının peşinden koşuyorsa bu kadar basit bir biçimde mi koşmalıydı filmde? Önce bu doğru değil klişesi ve sonra hemen sebepsiz yere beraber dans sonucu oluşan aşk. kestirme, inandırıcılığı düşük bir tutkusallık ve samimiyet eksikliği var filmde.. izlenmesini tavsiye etmiyorum. İyi ki önce kitabı okumuşum yoksa eleştirimi tolstoy'a kadar uzatabilirdim. Leo iyi ki görmedi bu filmi :)
6
over 2 years ago

Who liked Anna Karenina

Who wishlisted Anna Karenina

Shelves that Include Anna Karenina

Interesting content shared about Anna Karenina

^ Back to Top