Another Earth (2011) poster

Another Earth (2011)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
92 minutes
Noir 17 yaşındaki Rhoda (Brit Marling), MIT Üniversitesi’ne kabul edildiğini öğrenir ve bunu arkadaşları ile kutlar. O gece dünyanın tıpatıp benzeri bir gezegen gökyüzünde belirir. Bu gezegene bakarak arabayı kullanan Rhoda, müzisyen John Burroughs’un (William Mapother) arabasına çarpar ve kazada John’un karısı ile oğlu ölür. Olayın ardından intihar girişiminde bulunan Rhoda, hayatta kalır ve katıldığı bir yarışmada bu gezegene seyahat hakkı kazanır.

bukowski profile photo
bukowski
film 150.000$ gibi bir paraya çekilmiş
0
5 months ago
maximilian profile photo
maximilian
good movie, mostly dramatic.
0
9 months ago
burcst profile photo
burcst
Çok güzel bir film.Ağır temposunun içinde ayrı bir güzellik ve hareket olan filmlerden.Verdiği duygu çok güzel.Oyuncular çok başarılı.Gökyüzündeki dünya görüntüsünden etkilenmemek ve akla getirdiği soruları düşünmemek imkansız.Kendime alternatif bir ben, dünyaya alternatif bir dünya fikri üzerine kurulu,iç muhasebeyle dolu,"forgive" temalı güzel bir dram filmi.Finali ise tadı damakta bırakıyor ve tek bir kareyle sorulara cevap oluyor.Konusu detaylandırmaya çok müsait,keşke süresi daha uzun olsaydı ya da bir devam filmi çekilseydi.
10
9 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
İlginç bir filmdi. Yavaş ilerlesede kilit noktaları kaçırmamak gerek.. Hayatın akışı, sıradanlığından farklı bir şey. Birde kızın saçları benimde dikkatimi çok çekti.
2
over 1 year ago
mavillains profile photo
mavillains
Benim için iyi bir film hiç durdurmadan izlediğim filmdir.Ve bu filmde ne durdurdum ne de başka bir şeyle ilgilendim,tamamen kafamı filme vererek izledim.O kadar dalmışım ki film bittiğini cast yazısı akarken fark ettim.Ciddi anlamda çok beğendim.Kurgu,tempo her şey çok yerli yerindeydi.Keşke sinemada izleme şansım olsaydı :(
1
over 1 year ago
BerfinBeyaz profile photo
BerfinBeyaz
Bu tarz filmlerde ki gibi aslında bize göre normalin dışında olan olayların insanların yaşam akışına girmesi ve hayatın bir yandan devam etmesi benim çok sevdiğim bir bakış açısı. Melancholia filminde ki gibi klasik köprüler yıkmalı , denizler uçurmalı kıyamet filmlerinin yanında dünya bambaşka düzene girsede günlük yaşamın nasıl akmaya devam edeceğini anlatıyor işte . Üst hikayede anlatılan ilişki kendiliğinden zaten çok mu güzeldi yoksa ben kadını sevdim ondan mı hoş geldi bilemicem. İzleyin karar verin.
6
over 1 year ago
deryacengiz profile photo
deryacengiz
Biraz Oslo, August 31st , biraz da Troubled Water'ı anımsattı bana. Çok beğendim I Origins'tan da başarıılı buldum. Hepsi izlenesi.
4
almost 2 years ago
thecatwoman profile photo
thecatwoman
Filmi bilim kurgu kategorisinde bulmuştum ancak dram filminden başka bir şey değilmiş ayrıca film çok sıkıcı ve yavaş ilerliyor..
0
almost 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
pek çok defa kolaycılıktan kaynaklı mantık hataları çıktı karşıma. kişiye özel konser sahnesine kadar filmi tek kelimeyle anlat deseler "cool" derdim. o sahne çok fazla şey anlattı ve inanılmaz etkileyici geldi bana. tabi sahnenin sonunda hanım kızımızı makyajlı görene kadar. o andan itibaren filmi anlatmam gerekse "melodram" demem yeter. finaline ise "saygılar" demek gelir elden. gerçekten farklı bir hayal gücü ürünü olan etkileyici bir film olmuş. son olarak film boyunca sürekli (ve sebebini anlamasam da bence bilinçli olarak) gözümüze sokulan esas ablanın saçlarından ayrı bi etkilendim.
5
2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
çok ağır tempoda giden sıkıcı bir film.ben beğenmedim...4/10
0
over 2 years ago

Who liked Another Earth

Who wishlisted Another Earth

Shelves that Include Another Earth

Interesting content shared about Another Earth

^ Back to Top