Artificial Intelligence: AI (A.I. Artificial Intelligence) (2001) poster

Artificial Intelligence: AI (2001)
(A.I. Artificial Intelligence)

Director
Country
USA
Runtime
146 minutes
cinemarty 11 yaşında, kendi halinde bir çocuk olan David'in diğerlerinin farklı olmasının bir nedeni vardır. Ancak tıpkı bir insan gibi davrandığı ve kendi de insan olduğuna inandığı için aslında yapay zekaya sahip bir robot olduğu kolayca anlaşılmamaktadır. David, çocuğu olmayan ailelere, canlı ve ciddi bir oyuncak olarak verilen bir araçtan başka hiçbir şey değildir. Bunun farkına varmasıyla birlikte, gerçekliğine kavuşmak isteyecek ve bunun için tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıkacaktır.

Brook profile photo
Brook
Daha önce nasıl izlemedim lan ben bunu diye kendimi defalarca sorgulamama neden olan güzellikte bir filmdi! Sonuna kadar mutlaka izlenmeli.
6
4 days ago
bluebird profile photo
bluebird
bilim kurgu ve masalsı anlatımın birleştiği çok güzel bir yapım..
1
5 days ago
starch profile photo
starch
Bilimkurgu türünde filmlerden hoşlanmıyorum. Başlarda etkileyiciydi.. ve başarılı bir flmdi.
0
5 days ago
bahmetp profile photo
bahmetp
Kliselerden uzak surukleyici bir film. Bir cok derin mesaj iceriyor.
0
2 months ago
FairyTalee profile photo
FairyTalee
ayy valla içimi baydı bu film sonunu zor ettim :(((
0
2 months ago
Selocan profile photo
Selocan
Nasıl tarif edilir bilmem. Bambaşka bir dünyaya alıp götürüyor izlerken. Öyle bir etkisi var ki sanki film izlemiyor da olayları siz yaşıyor gibisiniz.. David'in peşinden koştuğu hayalin peşinden siz de koşuyorsunuz.. Ben mi farklı bir anlam yükledim bilmiyorum ama bende çok güzel bir etki bıraktın robot çocuk :)
3
4 months ago
EliteBrains profile photo
EliteBrains
Spielberg'ün farkını bir kez daha ortaya koyduğu muhteşem bir bilimkurgu-dram filmi, bir çocuğun hayalleri çağlar değişse de aynı kalır..Bana göre en iyi distopik dünya filmlerinden biridir, insanın ruhuna dokunabilen hem gerçekçi hem sürrealist olmayı başarabilen, bir Spielberg sanat eseri diyebilirim. Filme sadece aksiyon veya bilimkurgu olarak bakanlar beğenmeyebilir veya filme hak ettiği puanı vermeyebilirler. Ancak film gerçekten çok derin mesajlar barındırıyor, her şeyin ötesinde çekim tarzı da çok başarılı.
4
5 months ago
davisllewyn profile photo
davisllewyn
bilim kurgu ve gerçekliği en iyi şekilde anlatan filmdi diyebilirim.
1
8 months ago
Gokalpb profile photo
Gokalpb
2001 gibi bir senede daha ortada yapay zekanın Z'si, Siriler, Cortanalar yokken nasıl böyle bir kurgu yapılmış aklım almıyor. İzlediğim bilim-kurguların arasında kesinlikle ilk 5'e girecek bir film.
1
1 year ago
Aaisha profile photo
Aaisha
Bir robot olsaydınız istediğiniz ne olurdu? Hızlı hareket etmek? Birçok bilgiyi depolamak? David bunların hiçbirini istemedi.İstediği tek şey gerçek olmaktı.Gerçek olmak .Şuan elimizde olan yaşamayı ve ölebilmeyi gerçekleştirebilmek.En çok da sevilmek.Art niyetsiz bir kalp tarafından sevilmek.Yani bizim çoğu zaman elimizin tersiyle ittiğimiz şeyler... David bana insan olduğum için binlerce şükrettirdi.Ve bir şeyleri,birilerini sevebildiğim için, sevilebildiğim için.
6
over 1 year ago
Benq35 profile photo
Benq35
muhteşemdi...
0
almost 2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Stanley Kubrick'in bitiremediği bu projesini tamamlamak Steven Spielberg'e nasip oldu :)
2
almost 2 years ago
haticegorken profile photo
haticegorken
en sevdiğim bilim kurgu...!
0
2 years ago
BuseY. profile photo
BuseY.
sıradışı ve çok güzel bir kurgu. daha fazlasını hak ediyor bence
2
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Belirsiz bir gelecekte, insanoğlu, dünyanın çoğunun sular altında kaldığı bir yeryüzünde yaşamaya çalışırken, teknolojinin nimetlerinden yararlanarak hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla 'yapay zekalı' robotlar üretirler. David madde ve mana olarak tam bir insan gibi donatılmış bir robottur. Sevmeye programlanmış olan ilk robot çocuk David, o sırada hasta olmasından dolayı tedavisi bulunana kadar çocukları dondurulmuş bir aile tafından deneme süreci olarak evlat edinilir. David, yaşadığı aile ortamında evlatlığın gerektirdiği sevgi ve bakımı kapsayarak, giderek çiftin çocukları haline gelmesine rağmen, umulmadık olaylar hayatı 'Robot David' için imkansız bir duruma sokar.
0
over 2 years ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Fantastico Mutlaka izlenmeli; Hakkı BLUT Waşinton POST
0
over 2 years ago

Who liked Artificial Intelligence: AI

Who wishlisted Artificial Intelligence: AI

Shelves that Include Artificial Intelligence: AI

Interesting content shared about Artificial Intelligence: AI

^ Back to Top