Atlikarinca (2011) poster

Atlikarinca (2011)

Tags
Drama
Director
Country
Turkey
Runtime
93 minutes
RoYaLSi Erdem, Sevil ve çocukları Edip ve Sevgi’nin küçük bir kasabada süren yaşamları, Sevil’in annesinin felç geçirmesi sonucu İstanbul’a taşınmalarıyla değişime uğrar. Edip, yatılı okulda olduğu on yıl boyunca evden uzaklaşmıştır; Erdem’in ise iyi bir yazar olma hayalleri sürmektedir. Bir şekilde değişen tavırlarını, içine kapanmasını ve mutsuzluğunu fark eden Sevgi’nin ani tavır değişikliklerinden şüphelenen Sevil, evin içerisinde yaşanan bazı olayları sorgulamaya girişir ve yıllardır kapalı kapılar ardında saklanan sırrı keşfeder. Erdem bir trafik kazasında yaşamını kaybedince, ölümü ailede yeni sırların ortaya çıkmasına neden olur. Küçük bir ailenin her üyesi hayatları boyunca tek başlarına taşımak zorunda kalacakları gerçeklerle baş başa kalır. Kendilerine bile itiraf edemedikleri bu sır nedir?

Trailer not available.

Senemini profile photo
Senemini
Anlatilmak istenenin illa acik secik göze sokmadan da basariyla anlatilabilecegini gördüm bu filmde. Mert Firat'a hayran kaldim ayrica. Cok basarili.
2
almost 2 years ago
BerfinBeyaz profile photo
BerfinBeyaz
Film bittikten sonra içinizde bir boşluk , kusma isteği ve keşke sadece film kurgusu olsa diyeceğiniz bir hikaye. Ülkemizdeki sayın çok ahlaklı toplum bireyleri tarafından yok sayılmış bir gerçek. Suçludan değil suçtan nefret etmenin içimden gelmediği, nasıl çocuk yetiştiricem ben dedirten sarsıcı bir film. Mert Fırat gibi romantik filmlerde gönlümüze taht kurmuş caaanım adamdan soğutan bir rol.
1
almost 2 years ago
Peris profile photo
Peris
Türkiyede az rastlanan türde cesur bir hikaye. Sonuna kadar zorlamamışlar hikayeyeyi ama ülke sineması için bu kadarıda büyük bir adım.
2
almost 2 years ago

Who liked Atlikarinca

Who wishlisted Atlikarinca

Shelves that Include Atlikarinca

Interesting content shared about Atlikarinca

^ Back to Top