Avatar (2009) poster

Avatar (2009)

Director
Country
USA
Runtime
162 minutes
Ricky.McFloyd Yakın gelecekte Pandora adında yeni keşfedilmiş bir gezegen var. Bu gezegende dünyada çok az raslanan ancak çok değerli olan bir elementten bol miktarda var. Ancak sorun şu ki, bu gezegenin sahipleri ve doğası madenciliğe izin verecek türden değil. En büyük tehdit, 3 metrelik ırklarına Na'vi adı verilen yaratıklar. Bilimadamları, kendi NA'vi görünümlü yaratıklarını yapacak bir yol buluyorlar ( Na'vi ve insan DNA melezi). Bunlar boş vücutlar ve insanlarla bilimadamları bunları kullanarak Pandora'ya gitmek ve Na'viler'e savaşmadan yaklaşmak istiyorlar. Weaver, Avatar projesinin liderini oynuyor ve amacı Na'vier ile barışçıl yollardan temas kurmak. Worthington ise bir gazi, felçli, ancak hala savaşçı bir kalbi var. Bu nedenle bu onun kullanamadığı vücuduna kavuşması için mükemmel bir ortam yaratıyor.

melihkk1 profile photo
melihkk1
1.5 sene beklemiştim bu filmin çıkmasını. Sonra koşa koşa sinemaya gittim ilk sabah seansına girdim. Malum kimse olmaz sabah. Anca en arka sıra doludur. Orada malum zaten ne olduğu :D :D neyse gözlüğü taktım ve hipnotize oldum. Zamanının en etkili 3d filmiydi. O zamana kadar öyle bir tecrübe hiç yaşamamıştım. Öyle bir derinlik, öyle bir teknoloji vardı ki etkisi hala geçmedi. Ve sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. James Cameron ise nasıl bir dahi olduğunu kanıtlamış oldu bu filmde. Hikaye, kurgu, cgi, animasyonlar, özellikle müzikler müthişti. Celine Dion Titanic den Sonra ikinci büyük başarısını göstermiş. Müthiş. Arşivinizde bulunması gereken bir yapım.
1
3 months ago
pembekelebek profile photo
pembekelebek
çok emek harcanmış, kaliteli bir film.. sıkılmadan izlenir.
1
10 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Daha önce yarım yamalak izleyip pek beğenmediğim bir filmdi fakat çokca karşıma çıkması ve seveninin de çok olması nedeniyle tekrar izleyeyim dedim. Genelde tekrar izlediklerimde daha da çok sıkılırım ama buna bayıldım. Mükemmel bir hayal gücü çok başarılı görsel efektlerle birleştirilmiş. Süre uzun ama o dünyaya dalıyor insan ve sürenin nasıl geçtiğini anlamıyor. Belkide ilk seferde hakkında çıkan söylentilerin etkisiyle önyargılı yaklaştım bilmiyorum ama türünde başı çeken filmlerden biri kesinlikle.
3
11 months ago
MeKa profile photo
MeKa
Tamam iyi hoş, çok emek harcanmış olduğu da belli ama gereksiz uzun bir film. Son bir saat kalası isyan ettirebiliyor bu yüzden. Onun haricinde elbette 3D izlemenizi tavsiye ederim.
2
1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
MUTLAKA 3D İZLEYİN Aslında hiçbir filmi 3 boyutlu sevmem. Klasik perdeciyim. Ama 'Avatar' hariç. 3 boyutlu izleyince hem görsellik, hem de anlatılmak istenen daha iyi vurgulanmış, bunu fark ediyorsunuz. Güzel hikaye. Yer yer duygusal. Bir açıdan teknoloji ve doğal yaşamın karşılıklı mücadelesi de denebilir.
0
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Söylentilere göre cameron bu filmi çekmeden 12 yıl önce düşünmüi fakat o zamanın teknolojisi buna müsade etmediği için biraz beklemiş. Film konu açısından çok büyük bir fark yaratmasa da görsel bir şölen diyebileceğimiz cinsten. Reklamını da çok iyi yaptı. Sonunda da belki devamını çekebiliriz sahnesi çekip bıraktılar.
0
almost 2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Güzel bir film. Fakat hayranı olduğumu ve ya inanılmaz bulduğumu söyleyemeyeceğim.
1
almost 2 years ago
muzi0606 profile photo
muzi0606
Bu filmden daha çok kazanabilecek bir film daha çıkacak mı acaba :) Yıl olmuş 2014 daha geçebilen film yok hasılat konusunda $2,787,965,087 nedir ya :)
0
2 years ago
muzi0606 profile photo
muzi0606
Filmi izlerken 1 saniye bile sıkılmadığım bir filmdir. Çünkü kurgulanan şeyler o kadar güzel ki yapımcının hayal gücüne hayran kaldım :)
0
2 years ago
filmsever profile photo
filmsever
izlediğim en iyi bilimkurgu filmi...
3
2 years ago
biologist profile photo
biologist
Görsel açıdan büyüleyici, içerik olarak ise klasik anlatının çizgisinde bir film. Doğaya zulmeden, savaşçı insan ve karşısında barışçıl, doğa uyumlu "öteki"ler.. Filmi beğenmiş olmama rağmen, artık kahramanın "ötekiler"den çıktığı bir film izlemek istiyorum. Şu seçilmiş kişi klişesi aşılsın, yerine yeni bir klişe gelsin artık..
4
2 years ago
Persistent profile photo
Persistent
Farkındalık
0
over 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
"gorsel solen" ifadesi hic bu kadar anlamli olmamisti... izlerken cennet boyle birsey olmali diye gecti icimden... ah bir de hikaye biraz orjinal olsaydi keske...
3
over 2 years ago
dodopirso profile photo
dodopirso
Sinema sektorund çığır acmis bir bas yapit.
0
over 2 years ago
dodopirso profile photo
dodopirso
Sinema sektorunde çığır acmis bir bas yapit
0
over 2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
yok öyle bir hayal gücü gerçekten inanılmaz efektleri ve konusu ile çok iyi bir film james cameron bence harika bir dünya yaratmış
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
HD olarak izlemiştim. Geçenlerde 3D olarak yine izledim ve arşivimde mevcut..10 numara film
0
over 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
James Cameron yıllarca üzerine çalıştıktan sonra gelişen 3D teknolojisinin desteğiyle bir hayli ses getiren yapım efektleri ile olduğu kadar konusuyla da insanı şaşırtan bir yapıya sahip. Hollywood etliye sütlüye en azından bu denli büyük bütçeli yapımlarda dokunmayı pek sevmez lakin filmin temel mesajının son derece yüksek oranda savaş karşıtlığı ve çevreyi koruma üzerine odaklı oluşuçok para harcanan gösterişli yapımlardan farklı bir yere konumlanmasını sağlıyor.
0
over 2 years ago
sacmalamabunlar profile photo
sacmalamabunlar
eh işte
0
over 2 years ago

Who liked Avatar

Who wishlisted Avatar

Shelves that Include Avatar

Interesting content shared about Avatar

^ Back to Top