Awakenings (1990) poster

Awakenings (1990)

Director
Country
USA
Runtime
121 minutes
brkmsl Dr. Malcolm Sayer, insan ilişkileri çok zayıf olan ve hayatı boyunca labaratuvarlarda bilimsel araştırmalar yapan bir doktordur. Personel yetersizliği yaşayan bir hastane, başka başvuru olmadığı için Sayer'ı işe almak zorunda kalır. Dr. Sayer, tamamı çok uzun yıllardır bilincini kaybetmiş ve hareketsiz görünen hastaları tedavi etmek ister. Bir konferansta başka bir hastalık için geliştirilen L-Dopa adlı ilacın kendi hastalarına da derman olabileceğini düşünen Sayer, şansını denemek ister. İlacı Leonard Lowe üzerinde denemek için izin alan doktor, ilk başta başarılı olur ancak zamanla ilacın yan etkileri ortaya çıkmaya başlar.

Arcadia profile photo
Arcadia
Baş rolünden yardımcı role kadar buram buram oyunculuk..
3
7 months ago
SNOWSXYZ profile photo
SNOWSXYZ
Üniversitede ödev olarak bu filmi hazırlamıştım bende yeri çok büyük.
0
9 months ago
alicancam profile photo
alicancam
Şahane oyunculuklar var bu filmde. Eğer dostluk sizin için gerçekten önemli bir kavramsa film sizi mutlaka etkileyecektir. Senaryo gerçek hayattan alıntı olduğu için kurgu ve sürükleyicilik önemsiz bir konumda. Genel olarak baktığımızda güzel ve tatlı bir film.
0
over 1 year ago
EliteBrains profile photo
EliteBrains
Robin Williams ve Robert De Niro nun oyunculuk dersleri verdiği film diyebiliriz..Muhteşem bir mücadele ve sevgi örneğini anlatır..
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
deniro ile williams'ın karşılıklı döktürmeleri...
0
2 years ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Robert De Niro'nun muhteşem performansı ve yine hayatımızın değerini bilmemize dair mesajlar :) güzel bir film..
1
over 2 years ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
söz konusu hastalığın insanın yüreğini burkan yönlerine rağmen verdiği mücadele ile sadece hastalarının hayatını değiştirmekle kalmayan, kendi hayatının da hastası sayesinde değişmesine tanık olan bir doktorun hikayesi. de niro'nun da bana kalırsa en iyi oyunculuk performanslarından birine tanık oluyoruz. çok zor bir rolün altından ustaca kalkıyor. yaşama ve anı fark etmeye yönelik carpe diem felsefesi ölü ozanlar derneği gibi bu filmde de robbie williams'ın yanında. bu sefer öğreten değil öğrenen tarafta williams.
0
over 2 years ago

Who liked Awakenings

Who wishlisted Awakenings

Shelves that Include Awakenings

Interesting content shared about Awakenings

^ Back to Top