Baran (2001) poster

Baran (2001)

Director
Country
Iran
Runtime
94 minutes
blackwidow 17 yaşındaki Azeri Latif, Tahran’daki bir inşaatta ameledir. Aynı inşaatta kaçak olarak çalışan bir Afganlı iş kazasında yaralanınca Latif’in hayatı da beklenmedik bir yön alır. Sakatlanan işçinin yerine oğlu Rahmat çalışmaya başlar. Kalabalık ailesini geçindirme derdindeki bu çekingen genç, bir süre sonra istemeden de olsa Latif’in kantindeki işini elinden alır. O andan itibaren Latif, Rahmat’a karşı büyük bir kin beslemeye başlar. Ancak bu büyük kin, bir sırrın açığa çıkmasıyla büyük bir aşka dönüşecektir.

bencelatte profile photo
bencelatte
nasıl bu kadar güzel sevdin ?
2
1 year ago
Peris profile photo
Peris
Ergen bir gencin aşk ile tanışmasını anlatan ruhani bir film. Yaşanan ve halen yaşanmakta olan acı gerçekleri bir ,aşk hikayesi eşliğinde, minimal öğeler kullanarak anlatan güzel bir yapım...
3
1 year ago
siborgmujgan profile photo
siborgmujgan
Filmi izledikten sonra bir bezle göğüslerimi bağladım.
0
1 year ago
sabriayes profile photo
sabriayes @SoulArt 

her karakteri, her sahnesi üzerine bi şeyler söylenebilir.. ama film bittiğinde hissettiğiniz şeyi nasıl anlatıcaksınız? ayrıca ertesi gün saçlarını taradığı sahne :)
@SoulArt, böyle olucanı biliyodun di mi abi? bosuna acele et demendin :)
2
1 year ago
elfoztmr profile photo
elfoztmr
sahi sevgi neydi?
2
over 1 year ago
burcst profile photo
burcst
Bence burda anlatılan, aşkın saf hali değil,aşkla hatta karşı cinsle hiç tanışmamış bi çocuğun bu duyguyu içinde fazlaca büyütmesi.Aşk ve onun için feda edişler çok değerlidir ama gerçekten aşk söz konusu olduğunda..burdakinin abartılı ve karşılıksız bir ilk heyecan olduğunu düşündüm filmi izlerken.Beğendim diyemem beğenmedim de diyemem,sanki bir film değil de bir durumdan birkaç kesit izledim.görsel olarak iç burkan bir film yine de..
3
over 1 year ago
MONONOKE profile photo
MONONOKE
İran Filmlerine her zaman ilgi duymuşumdur. Majid Majidi nin bir çok filmi gibi buda çok hoş. Sevdiğinin bir gülüşüne ömrünü adayabileceklerin anlayabileceği aşkın en saf halini anlatan bir yapıt. iyi ki izlemişim dediğim eserlerden.
3
over 1 year ago
SoulArt profile photo
SoulArt
al sana dram al sana aşk al sana gerçek. Bunlar insanın kafasını duvardan duvara vurarak anlatılırmı. her karesi anlam yüklü müthiş bir film. dokunmadan aşık olan birini görmeyi özlemişim. Bu nedir arkadaş şiddetle tavsiye ederim.
8
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
en iyi aşk filmlerinden biri. halis aşkı anlatan halis bir sinema yapıtı. titanic, selvi boylum al yazmalım ile yarışır
0
2 years ago
Rozbud profile photo
Rozbud
'Baran yağmur demektir, ıslatır karşısına çıkanı. Yürek ıslatır bu filmde, sağanak sağanak akar damlalar kim olduğuna bakmadan. Her yağmur sonrası güneş doğar mı?'
4
over 2 years ago

Who liked Baran

Who wishlisted Baran

Shelves that Include Baran

Interesting content shared about Baran

^ Back to Top