Baska semtin çocuklari (Children of the Otherside) (2008) poster

Baska semtin çocuklari (2008)
(Children of the Otherside)

Tags
Director
Country
Turkey
Runtime
95 minutes
Sezgii Gazi Mahallesi'nde yaşayan iki yakın arkadaşın 'başka bir hayat' özlemi içinde, bulundukları 'çöplükten' kurtulma, hayattan yırtma hayallerini ve bu hayalleri gerçekleştirebilmek için ödemek zorunda oldukları bedeller cesur bir dille beyazperde'ye aktarılıyor. Paralel polisiye kurguyla beslenen öykü, Güneydoğuda'ki operasyonlarda gösterdiği "kahramanlıkla" askerden bir ay erken terhis edilmiş olan Semih'in (Mehmet Ali Nuroğlu) askerden döndüğü gün kardeşinin cenazesiyle karşılaşması ve kardeşinin katilini aramasıyla devam ediyor. Kardeşinin katilini bulmak için harekete geçtiğinde cevaplanması zor sorularla dolu bir başka savaşın içine sürüklenen Semih, gerçeğin arayışı içinde iz sürerken, 'kaybedilen' şeyin sadece kendi kardeşinin hayatı olmadığını görecek, "Öteki İstanbul"da kaybetmeye mahkum edilmiş hayatların öfke ve çaresizlik duygularıyla beslenen sert yüzüyle de hesaplaşmak zorunda kalacaktır.

Trailer not available.

Sezgii profile photo
Sezgii
Hassas konuları birbirine zincirleme bağlama yapmış yönetmen. Ne oldu yani, o kadar gönderme yaptın sonu farklı oldu :D

Şu baş karakterle alakası olmayan halaydır,eski sevgilidir, kavgadır mevzularıyla verilmeye çalışılan imaja gelince; ABİCİM NE ALAKA YA?

He bir de ; meramını neden küfürle anlatırsın ya ben buna anlam veremiyorum.

Filmin bir tek sonu anlamlı, o kadar olay oluyor; mevzular, göndermeler, hiç kimse yanlarındakinden, kendilerinden olandan şüphelenmiyor. İsmail Hacıoğlu için izledim de, hayal kırıklığı. Konu kopuklukları, gereksiz geçişler var.
0
1 year ago
merveglldg profile photo
merveglldg
kurgu sıkıntılarının olduğu ama müthiş oyunculuklarla bu açığın kapandığı serkan keskin, ismail hacıoğlu ve tabiki ertan saban
0
1 year ago
MehmetCanOzturk profile photo
MehmetCanOzturk
Film içinde bir kaç kurgu eksiği de olsa Çok izlenilesi bir film olduğunu söyleyebilirim.
0
almost 2 years ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
insanlığın çivisi çıkmış.. o semtlerde hayat yok.. son sahnelerde beni yıktı ama karaktere de cuk oturdu bir yandan.. kurgusu çok güzel ama can yakan bir film..
0
2 years ago

Who liked Baska semtin çocuklari

Who wishlisted Baska semtin çocuklari

Shelves that Include Baska semtin çocuklari

Interesting content shared about Baska semtin çocuklari

^ Back to Top