Batman Returns (1992) poster

Batman Returns (1992)

Director
Country
USA
Runtime
126 minutes
cinemarty İlk filmde Joker’in planlarını altüst etmiş olan Batman’in karşısında şimdi de Penguen durmaktadır. Bir hilkat garibesi olduğu için, Gotham’ın saygın ailelerinden birinin tek çocuğu olduğu halde soğuk bir kış günü şehir parkına terkedilen Penguen (Davy Devito), hayatta kalmış ve şimdi de şehrin gözünde en sevilen insan olmak için her şeyi göze almıştır. Kirlenmiş işadamı Max Schreck (Christopher Walken), Penguen ile işbirliği yaparak onu vali seçtirme yolunda Batman’i kurban etmek konusunda kararlıdır. Bu arada Schreck’in dağınık asistanı Selina(Michelle Pfeiffer) kirli çamaşırlarını yanlışlıkla öğrendiği patronu tarafından haince binadan aşağıya itildiğinde, karmaşanın ortasına yeni ve cazip bir karakter doğar: Catwoman - Kedikadın. Bu sonuncusu, Batman’le aynı kimlik bunalımlarını taşıyan ve fazladan, epeyce de çatlak bir tiplemedir.

Filmkopat profile photo
Filmkopat
Batman Serisinin Güzel Filmlerinden Bu Filmi İzlerken Penguen Performansı Beni Çok Etkiledi Hakkını Vermek Lazım Catwoman İyiydi O Siyahi Ablamızdan (Adını Unuttum) Yeni Filmlerde Bir Penguen Görmek Güzel Olur
0
6 months ago
KlaketKafa profile photo
KlaketKafa
Filmi izlerken kafamda sürekli Uptown Funk şarkısının
"This hit
That ice cold
Michelle Pfeiffer
That white gold" kısmı çalıyordu =D Catwoman'ın hakkını vermiş Michelle ablamız =P Michael Keaton'la olan uyumları da çok hoştu *.* Mr. Penguin'e gelecek olursak, sanırım sinema tarihinin en itici 10 karakteri listesinde ilk 5'e girer. Bu karaktere bu iticiliği bu kadar başarılı bir şekilde vermiş olan Danny DeVito'ya saygılar fakat sevgiler diyemicem =D Aktör ve aktrislerle ilgili yorumlarım bu kadar.
Filmle ilgili olarak da
3
6 months ago
redladygxm profile photo
redladygxm
en sevdiğim :)
1
6 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Zamanında çok beğenerek izlediğim serinin beğendiğim filmlerindendi. Bugünkilerle kıyaslayınca kusurları çıkıyor tabi ortaya. Penguin çok başarılı aynı zamanda Catwoman da. (ki bence Dark Knight'taki Anna Hathaway'den daha çok Catwoman) Yine de keşke Catwoman'ın zıpadığı sahnedeki trambolin sesini kaldırmayı unutmasalarmış iyiymiş :D Umarım gelecek filmlerde de Penguin görürüz.
5
6 months ago
tyler712 profile photo
tyler712
Fazla birşey yazmaya gerek yok yeni film gündem de iken "Dark Knight" ile beraber hala en sevdiğim Batman filmi "Batman Returns"
9
7 months ago
lews profile photo
lews
Penguin karakterini beğendim baya ,remakelerde görmek isterim tekrar , Michelle Pfeiffer da baya yırtıcı bir kedi olmuş=)
5
9 months ago
UnknownUser00 profile photo
UnknownUser00
bu seriyi inanılmazz seviyorum... oyuncu seçimleri bile bu kadar iyi yapılamazdı. özellikle michelle pfeiffer şu ana kadar izlediğim en iyi catwoman... senesine falan hiç takılmayıp izlemek lazım
3
2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Film Tim Burton'un vizyonunu en iyi yansıtan ve Batman filmleri içinde bana göre Nolan tarafından çekilenlerden çok daha başarılı. Oyuncu seçimi kadar senaryosu ile de göz dolduran filmde hiçbir oyuncu bir diğerinden aşağı kalır performans sergilememiştir. Özellikle Michelle Pfeiffer'in kedi kadın kompozisyonu unutulacak türden değil. Sinemanın seksi kadın karakterleri içinde ilk üçe girer. Yeni başlayanlar için Batman diye bir şey yok ama bence olmalı. Nolan versiyonu kötü demiyorum ama Burton tarafından çekilen ilk iki Batman tarifsiz derecede güzel.
3
over 2 years ago
Poker profile photo
Poker
Bit batman hayranı olarak filmi beğenmedim
0
over 2 years ago
vapaamies profile photo
vapaamies
Danny DeVito'nun oyunculuğu yıllar geçsede eskimeyecek türden. Penguen'i ondan iyi oynayan olamazdı.
0
over 2 years ago

Who liked Batman Returns

Who wishlisted Batman Returns

Shelves that Include Batman Returns

Interesting content shared about Batman Returns

^ Back to Top