Beauty and the Beast (1991) poster

Beauty and the Beast (1991)

Director
Country
USA
Runtime
84 minutes
starch Yaşlı bir dilenci genç bir prense bir gül verir ve karşılığında bir gecelik konaklayacak yer ister. Fakat prens dilenciyi reddeder. Dilenci bunun karşılığında prensi lanetler ve onu çirkin bir yaratık olan Beast'e, hizmetçilerini ise mobilyaya çevirir. Yaşlı dilenci prense sihirli bir ayna ve bir adet gül bırakarak 25 yaşına kadar gerçekten sevmeyi ve sevilmeyi öğrenirse bu lanetin ortadan kalkacağını söyler. Yıllar sonra Belle isimli güzeller güzeli bir genç kız ve babası Maurice çıktıkları bir yolculuk esnasında ormanda yollarını kaybederler ve kendilerini lanetli bir şatonun önünde bulurlar. Bu şato Beast'e aittir ve bu çirkin yaratık Belle'i alıkoyar. Belle bu lanetli yerden kurtulmak için mücadele ederken yıllardır süren büyük sırları öğrenecektir. Animasyon tarihinin en iyi birkaç yapıtından biri olan film, Disney'den çıkan peri masallarının en değerlilerinden biri.

phoeniks profile photo
phoeniks
Asıl güzelliğin insanın ruhunda barındırdığını anlatan ve artık efsane haline gelmiş çocukluğumun filmini yıllar sonra yeniden hd görüntü kalitesiyle aynı heyecanla aynı hevesle izlemek çok keyifliydi.
6
9 months ago
SNOWSXYZ profile photo
SNOWSXYZ
İnsanı bir kaç saatliğine çocukluk dönemlerine götüren ders verici birçok içerik barındıran ve güzel bir animasyondu:)
5
9 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Çok güzel bir klasik Disney filmi. Çizimleriyle falan hemen kendi tarzını belli edyor zaten. Hikaye ise mükemmel. Beast'in dramı beni her zaman çok etkilemiştir. Bi iki müzikal sahne de olmasa iyi olurdu benim için ama genel olarak çok başarılıydı 8/10
8
9 months ago
EsraG. profile photo
EsraG.
Benim için aynı dönemde çıkmış Disney filmleri arasında bir numarada. Çok güzel mesajlarla ve birbirinden sevimli karakterlerle dolu şahane bir animasyon. Kesinlikle sadece çocuklara hitap ettiğini düşünmüyorum.
10
9 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Bu hafta başında imdb top 250'deydi ama bugün tekrar baktığımda listeden düşmüş ama ben yine de benim top 250 rafıma ekledim. Bence bu Disney klasikleri yam anlamıyla başyapıt oluyor. Gerek çizgiler gerek konunun işlenişi gerekse müzikal bölümlerin uyumluluğu ve yeterliliği. Çocukluğumu tam anlamıyla yaşattı ki bu benim için her şeye bedel.
7
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
ÇOCUK İŞİ Bildiğimiz klasiğin güzel bir çizgi filmi. Sadece küçüklere hitap eder.
0
over 1 year ago

Who liked Beauty and the Beast

Who wishlisted Beauty and the Beast

Shelves that Include Beauty and the Beast

Interesting content shared about Beauty and the Beast

^ Back to Top