Becoming Jane (2007) poster

Becoming Jane (2007)

Director
Country
UK
Runtime
120 minutes
Sezgii ane Austen (ANNE HATHAWAY) aşka inanmaktadır. Anne ve babası (JULIE WALTERS ve JAMES CROMWELL) onun 1795 İngiltere'sinde adet olduğu üzere, para karşılığı bir evlenme yapmasını arzular. 20 yaşındaki Jane büyüleyici, genç bir İrlandalı olan Tom Lefroy ile tanıştığında, (JAMES MCAVOY), zekası ve cüretkarlığı genç kızın merakını uyandırır. Jane, Lady Gresham'ın (MAGGIE SMITH) yeğeninin teklifini geri çevirip, ailesinin otoritesine ve sosyal adetlere karşı gelebilecek mi? BECOMING JANE'de, edebi dehanın basamaklarındaki genç bir kadının, hayatını ve eserlerini aşk için riske atması anlatılıyor.

Vervain profile photo
Vervain
Gerçek aşk nedir? Duygularının seni savurmasına izin vermek mi, yoksa , başkalarının mutluluğu için aşkından fedakarlık yapmak mı? Aşk sadece onun yanında olmak değildir...Jane Austen; kısacık yaşamında, zaman mefhumunun olmadığı romanları yazan kadın... Çok etkileyici gerçek bir hayat hikayesi...
Anne Hathaway her rolün üstesinden geliyor, James McAvoy her izlediğimde hayranlığım artıyor...
1
9 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Filmin başında Jane Austen'in babasının söylediği cümle insana ok gibi saplanıyor. Kadının akıllı olması, özgürleşmesi ve istediği seçimleri yapmak istemesi her şeyi zor kılıyordu ama işin içine aşk girince her şey daha farklı ve riskli.. Austen'in samimiyetine hayran kalınası.. Ayrıca Anne Hathaway'e olan hayranlığım daha da arttı.. İzleyin efenim günümüzdeki vıç vıçlaşan başlangıcı ve sonları aynı olan aşk filmlerinin gerçekçiliği yanından bile geçemez..
2
9 months ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Jane Austen'ın hayran olunası hayatı. Kadınların aşağılanmasına karşı duruşu yansıtılmış. "Beraber olamazsak yaşamanın ne anlamı var ki?" diye soruyor Tom. Belki Jane hayatı boyunca bunu düşünmüştür. Kim bilir? Filmi Aşk ve Gurur'la ard arda izlerseniz aşka doymuş olursunuz :)
5
almost 2 years ago
Mrs.Garfield profile photo
Mrs.Garfield
izeyipte etkisinde uzun süre kalıgım daha sonra ingiliz tarihi filmlerin çogunu izlememe sebep olan romantik bir filmdir.yanlız sonu hrp alıştıgımız gibi bitmedi belki o nedenle daha gerçekçi buldugum bir film
3
over 2 years ago

Who liked Becoming Jane

Who wishlisted Becoming Jane

Shelves that Include Becoming Jane

Interesting content shared about Becoming Jane

^ Back to Top