Beetlejuice (1988) poster

Beetlejuice (1988)

Director
Country
USA
Runtime
92 minutes
TAGUT Vermont'ta şirin bir New England kasabasında yaşayan yeni evli genç çift Barbara (Geena Davis) ve Adam (Alec Baldwin) Maitland, önlerine aniden çıkan köpeği ezmemek için direksiyonu kırınca köprüden arabalarıyla birlikte nehre düşerler. Islak elbiseleriyle evlerine döndüklerinde aslında ölmüş olduklarını ve birer hayalet haline geldiklerini anlamaları çok sürmez. Yaşayan insanlar kendilerini göremezler. Henüz çocukları olmamış bu çift oturdukları tipik New England evini çok sevmektedirler ve kazadan önce emlakçılarının getirdiği tüm teklifleri reddetmişlerdir. Evde buldukları Yeni ölenler için el kitabı adlı rehber kitaptan öteki dünyaya kabul edilinceye kadar yüzelli yıl kadar kendi evlerinde bir hayalet olarak kalmaları gerektiğini öğrenirler, çünkü öteki tarafta da bürokrasi vardır ve çok yavaş işlemektedir. Neredeyse bu durumlarını kanıksamışken evlerini emlakçıdan satın alan New York'lu züppe Deetze ailesi evlerine yerleşir. Bu yeni ev sahipleri Charles Deetze (Jeffrey Jones), Delia Deetze (Catherine O'Hara) ve kızları Lydia Deetze (Winona Ryder), iç mimar, dekoratör dostları Otho'nun (Glenn Shadix) yardımıyla evi modernize etmeye başlarlar. Antika evin ruhuna hiç uymayan bu ucube modern dekorasyon evin eski sahiplerini çok üzer. Yeni ev sahiplerinin kızı Lydia bu iki hayaleti görebilen tek canlıdır ve onlara yardım etmeye karar verir. El kitabının rehberliğinde kendilerinden sorumlu öteki dünya görevlisi Juno'ya (Sylvia Sidney) başvurunca yeni ev sahiplerini korkutarak kaçırmak için sadece kendi imkânlarını kullanmaları gerektiğini öğrenirler. Ancak çok pişkin olan New York'lu bu aile klasik hayaletlerden korkmak şöyle dursun bunu ticari bir avantaja çevirip büyük şehirlilere pazarlamayı bile kalkışınca öteki dünyanın pek de hoşlanılmıyan bir hortlağı olan Beterböcek'i (Michael Keaton) istemeye istemeye davet ederler. Ancak Beterböcek de asli görevi olan korkutma işini ikinci plana itip Lydia ile evlenmeye kalkışınca bir de onunla uğraşmak zorunda kalırlar. Beterböcek geldiği yere gönderilip her şey tatlıya bağlanınca da iki aile uyum içerisinde aynı evi paylaşmaya başlarlar.

Shaman profile photo
Shaman
Burton filmlerinin birçoğu farklı olanın dışlanması temasını içerir. Bu temayı kullanmasının nedenlerinden en önemlisi de, çocukluğunda kendisinin de bu duyguyu iyi yaşamış ve hissetmiş olmasıdır. Belki de çocukken çoğumuzun adını üç kere söylersek geleceğini sandığımız, bu yüzden o zamanlar adını sadece iki kere söyleyebildiğimiz, bize ölüler dünyasının ne kadar eğlenceli olabileceğini gösteren bir film Beter Böcek. Söylemeden geçemem bence beter böcek rolünde ki Michael Keaton hayatının performansını sergilemiş bu filmde. Filmin ismi konusunda Burton, Betelgeuse takımyıldızından esinlenmiş, ki beter böceğimizin mezar taşında da bu isim yazmaktadır. Oldukça keyifli bir film :)
5
5 months ago
KafkaLoz profile photo
KafkaLoz
derdinize derman mı arıyorsunuz? o zaman 3 kere "bettlejuice bettlejuice bettlejuice" yeterli olacaktır =)
0
8 months ago
faintingangel profile photo
faintingangel
harika süper muhteşem...10 kere falan izledim
0
8 months ago
Agarta profile photo
Agarta
Tim Burton filmleri bir başkadır her zaman için
0
10 months ago
davisllewyn profile photo
davisllewyn
izlenmeye değer ,eski yapım diyip geçmeyin
0
11 months ago
melikebf profile photo
melikebf
Bu adam kesinlikle normal değil psikopat deli manyak neyle besleniyor anlamıyorum ki, her sahnede Tim Burton ben burdayım ben burdayım diye bağırıyordu sanki ,güzel eğlenceli bir filmdi, sıkmıyor öyle. Şu bilindik şarkılar var tabi bi' de herkes hayatında en az bir kere dinlemiştir, izlenmeye değeeeer!
4
1 year ago
Sefa profile photo
Sefa
Tim Burton'un hayal gücüne hayran kaldığım bir film daha muhteşem yönetmen ve muhteşem bir film eğlenceli ve çok renkli bir film mutlaka izleyin...
6
1 year ago
mervyazc profile photo
mervyazc
Tim Burton'ın tüm izlerini taşıyan mükemmel bir klasik.defelerce izlene bilecek bir başyapıt.zaten işin içinde Tim Burton ve onun sıradışı hayalgücü varsa kesinlikle izlenmesi gerekir.
7
over 1 year ago
dilaraoner profile photo
dilaraoner
bunca zaman nasıl izlemem ben bunu :) Tim Burton yapmış yine yapacağını,şakacı adam :D
4
over 1 year ago
delikadin profile photo
delikadin
bu filmi çocukken korkarak izliyodum ben ya korku filmi diye...öyle böyle değil baya korkuyordumda:)) şimdi büyük gözüyle yeniden izlemek lazım :) ne güzel de karşıma çıktı
0
over 1 year ago
megung profile photo
megung
ailecek eğlenceli vakit geçirmek için harika bir film :) absürt komedileri seviyorsanız özellikle izlemelisiniz ..
1
over 1 year ago
yigidoo profile photo
yigidoo
Tim Burton'un döktürdüğü filmlerden yine efsaneler arasında
0
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
SEVİMLİ BİR FİLM İlginç denebilecek bir senaryoda sürekliliği olan bir tempo. Hoşça vakit geçirtebilir.
0
over 1 year ago
FutureX profile photo
FutureX
2.sini merakla beklediğim tim burton efsanesi.
0
almost 2 years ago
Lioness profile photo
Lioness
Mükemmel bir Tim Burton filmi ^^ çocukluğumun filmi
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
çok zekice bir senaryo. ben 10 dakika sonra kapatıp kardeşimi çağırdım ve onunla izledim. bu öyküden onun da haberinin olmasını istedim. ve elbette MICHAEL KEATON.
4
almost 2 years ago
Aunveren profile photo
Aunveren
"Hadi çok saçma bir film çekelim" dedi yönetmen ve tatatatamm. Mantıklı filme hayır mı diyorsunuz, hadi biraz çılgınlık yapayım mı diyorsunuz, of çok sıkıldım işsizlikten ölecem mi diyorsunuz? Kesinlikle izleyin!! Ben izledim hiç pişman değilim!!
0
2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Beetlejuice, Beetlejuice, Beetlejuice :)
2
over 2 years ago
omurr profile photo
omurr
tv de çıksada izlesek diye beklenen filmlerdendi zamanında .eğlenceli bir film :)
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
izlerken hiç sıkılmayacağınız eğlenceli bir film.
0
over 2 years ago
pelinibrahim profile photo
pelinibrahim
defalarca kez izlenilesi harika bir yapım bence :)
0
over 2 years ago
jupiterinuydusu profile photo
jupiterinuydusu
3
over 2 years ago
starch profile photo
TAGUT profile photo
TAGUT
Çook eski ve çoook kırık bir film ben 88 doğumluyum ama filmi dün izlemiş gibi hatırlarım çocukluğumun filmlerinden aklımda nasıl bir yerde kaldıysa artık,bir türlü çıkaramadım o beter böceği :D
0
over 2 years ago
Joker profile photo
Joker
bunu beter böcek adıyla izlemiştik:)
1
over 2 years ago

Who liked Beetlejuice

Who wishlisted Beetlejuice

Shelves that Include Beetlejuice

Interesting content shared about Beetlejuice

^ Back to Top