Before Midnight (2013) poster

Before Midnight (2013)

Country
USA
Runtime
109 minutes
osmanozdemir Öncelikle, serinin ilk iki film olan Before Sunrise (1995) ve Before Sunset (2004) filmlerini izlemeden bu filme el sürmemek gerektiğini belirtmek gerekir. Her ne kadar birbirlerinden bağımsız olarak izlenebilecek filmler olsalar da, dokuz yıl arayla çekilmiş üç filmde aynı oyuncuların oynuyor olması, onların neredeyse yirmi yıllık değişimlerine tanık olmamak adına olayın büyüsünü kötü etkiler. Filme geçecek olursak; bu sefer Yunanistan'ın kırsalı ve tarihi dokusu arasında geçen uzun kere uzun diyalogların etkisi, oyunculukların etkisine karışıp insanı sıkılmaktan çok uzaklara götürmektedir. Uzun bir serüvenin inişli çıkışlı ilerleyişini böylesi bir dille anlatan Richard Linklater ve Julie Delpy - Ethan Hawke ikilisi karşısında şapkaları çıkartmak boynumuzun borcudur.

damla. profile photo
damla.
Bu seride monoton bir ilişkiyi anlatıyorlar. Gerçekten başarılı bir anlatım dili var. Serinin ilk iki filmiyle karşılaştırınca çok beğendiğim söylenemez. Bunun sebebi, filmin başarısız olması değil; tam tersine çok ama çok gerçekçi olması.
0
1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Dünyanın en konuşan çiftinden 50 kat daha fazla konuşan çift.
6
almost 2 years ago
yabann profile photo
yabann
3 filmde güzeldi .. 3 filmi sırayla izlenmesi tavsiye olunur :)
0
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
yansittigi hayat "mukemmel" olmasa da, hayatin bir evresini daha "mukemmel" anlatmis...
0
2 years ago
mezemorta profile photo
mezemorta
bu seriyi izleyenler için Jesse ve Celine , 9 yılda bir görüşülen , hali vakti sorulan eski dostlara dönüşüyor . Devamı çekilecekmi bilmiyorum ama 2022 ' de ne halde olduklarını öğrenmek için 90 dakikamı seve seve ayıracağım .
2
over 2 years ago

Who liked Before Midnight

Who wishlisted Before Midnight

Shelves that Include Before Midnight

Interesting content shared about Before Midnight

^ Back to Top