Before Sunrise (1995) poster

Before Sunrise (1995)

Country
USA
Runtime
105 minutes
osmanozdemir Viyana'ya gitmekte olan bir trende tesadüfen tanışmalarının ardından sohbete başlayan iki farklı ülkenin, iki farklı kültürün insanı; yıllar sonra kendi kendilerine "Acaba?" sorusunu sormaktansa, yeni günün başlangıcına kadar birbirlerini tanımaya, romantizmi zirveye çıkarmaya devam ederler. Richard Linklater'ın usta yönetmenliği ve Julie Delpy ile Ethan Hawke'ın usta oyunculukları, bu klişe sayılabilecek öyküyü kat be kat yukarılara taşımaktadır.

Laylaylom profile photo
Laylaylom
Böyle filmlere ihtiyacımız var yaa
0
18 days ago
potakal profile photo
potakal
tanrım dünyaya daha çok bu güzellikte film, amin.
6
3 months ago
Winchester00 profile photo
Winchester00
Üzgünüm ama inanılmaz sıkıcı bir filmdi. Bitsin diye dua ettim resmen. Yarıda kapatmaya gönlüm razı olmadı oyunculara kıyamadım ama inanılmaz ağır geçen sanatsal bir film gibiydi. Ben daha çok alışagelmiş aşk filmi sevdiğimden dolayı filmi beğenemedim.
0
3 months ago
ecemcelikkol profile photo
ecemcelikkol
Gerçekten çok çok beğendim bu filmi. Genel olarak çok konuştuklarından bahsedilmiş evet çok konuşuyorlar ama hiç boş konuşmuyorlar. Bütün diyaloglar anlamlıydı. Çok tatlı, zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız bir film.
5
3 months ago
burrju profile photo
burrju
2 tane de devam filmi var ama bu ilk filmin yeri bambaşkadır, en sevdigim romantikfilmler arasındadır :) bence zaman kaybetmeden izleyin
3
4 months ago
PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
Filmin yönetmeni Philadelphia'da bir akşam yürürken Amy adında bir kadınla tanışıp birlikte zaman geçirmişler. Fakat yönetmen daha sonra bir türlü Amy'e ulaşamamış. Filmi çekmeye bu olaydan sonra karar vermiş lakin daha sonra öğrenmiş ki Amy tanışmalarından bir kaç sene sonra bir trafik kazasında hayatını kaybetmiş.
13
9 months ago
sercandevran profile photo
sercandevran
bu zamana kadar nasıl haberim olmamış dedim. Müthişti.Bir romantik komedi hayranı olarak izlediğim en iyisiydi.
0
10 months ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Güzel diyaloglar olduğunu kabul ediyorum ama ''arkadaşlar bir susar mısınız?'' demek istedim. Vik vik vik vik ayy daraldım :D Herkes çok beğenmiş ama sıkıcı geldi bana :/
8
1 year ago
DiLaBah profile photo
DiLaBah
ne çok konuşuyonuz ya diyesim geldi :pp beklentilerim aşırıydı galibada olmadı yok beğenmedim :((
3
1 year ago
damla. profile photo
damla.
İzlediğim en iyi romantik filmdi. Diğer aşk filmlerinin aksine içinde derinliği çok iyi barındırmış. ayrıca aşkı vıcık vıcık anlatan bir yapmacıklık yoktu.Uzun diyaloglu olması sizi korkutmasın. bir süre sonra filmin içinde buluyorsunuz kendinizi.. ben çok beğendim ilk seriyi.. aşık olmayı çok iyi anlatmış..
1
1 year ago
.SimS. profile photo
.SimS.
beklentimi çok yüksek tuttuğumdan olsa gerek hiç beklediğim gibi çıkmadı , yani çoğu kişinin beğenip sevdiği bir yapım ama ben maalesef beğenmedim yani ewet değişik bir yapımdı konusu farklıydı ama çok sıkıcıydı zaman bir türlü geçmedi normalde romantik filmleri çok sewerim ama bu bana bayağı sıkıcı geldi , bazı replikler güzeldi ewet ama yine ikili arasındaki konuşmalar o kadar uzun ve yoğun ki özellikle bu sıcak yaz ayında hiç çekilecek türden değildi , filmin 2 dewam filmi warmış ne olacağını merak ettiğimden dolayı zaman içerisinde o filmleride izleyecem ama bu benim için wasat bir yapımdı ..
2
1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Dünyanın en geveze çifti ödlüne layık görülen ikilinin iki çenesi düşüğün tanışma hikayesi :D Üç sıkıcı filmden en az sıkıcı olanı. Bana göre gelip geçici orta halli (etiketin aksine) bir daha açıp bakmak gibi de bir hataya kapılmayacağım bir filmdi. Yorumum kadar kötü olmayabilir ama o kadar sıkıcıydı :) 5/10
5
over 1 year ago
caglaaaa profile photo
caglaaaa
Alışıldık romantizm kokulu filmlerden ayrı bir ruha sahip içinde yaşamaya ve keyif almaya dair çok dip cümleler barındıran harika bi film. İki insan bir yolculuk ve onlara ortaklık eden şahane bi şehir. Aşkın her şehirde her sokakta mükemmel bir ruha bürüneceğini kessinlikle anlayacaksınız. Sıkılırsanız cigeriniz solsun :D
2
over 1 year ago
burcst profile photo
burcst
Hayatımda izlediğim en şahane filmlerden biri.Her cümleyi not etmek istedim.O kadar akıcı,duygusal,doğal ve samimi diyaloglar vardı ki,her cümle beni başka yerlere götürdü,hepsinde yaşanmışlıklarımı gördüm.Ayrıca mekanlar da çok güzeldi.Mutlaka izlenmeli..
7
over 1 year ago
KuledekiAdam profile photo
KuledekiAdam
Aralarındaki sohbet öylesiene mükemmel ki.. İnsan en başta aralarında neyin geçebileceğini tahmin ettiğini düşünüyor fakat sonrasında hiçte öyle olmadığını inatla gözlerimize sokuyor yönetmen. Tür bakımından pek izlemediğim bir film tarzı olsa da yönetmeni ile bu film beni kazananlardan.
0
2 years ago
sirin profile photo
sirin
İzlediğim en iyi romantik film.
2
2 years ago
filmsever profile photo
filmsever
Aşkın tüm saflığını ve güzelliğini anlatan mükemmel bir uyarlama.
4
2 years ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Üçlemenin tamamını izlediğinizde de ilişkiler konusunda aydınlanıyorsunuz öyle faideli :)
0
over 2 years ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
Üçlemenin ilk ve kanımca en iyi filmi.
0
over 2 years ago

Who liked Before Sunrise

Who wishlisted Before Sunrise

Shelves that Include Before Sunrise

Interesting content shared about Before Sunrise

^ Back to Top