Ben-Hur (1959) poster

Ben-Hur (1959)

Director
Country
USA
Runtime
212 minutes
yabann Judah Ben-Hur, MS 1. yüzyılın başlarında Kudüs'te yaşayan ve tüccarlık yapan zengin bir Musevi prensidir. Eski arkadaşı komutan Messala'yla karşılaşan Ben-Hur, ilk başta birlikte vakit geçirmekten keyif alsa da zamanla Messela'yla fikir çatışması yaşar. İkisi de farklı siyasi düşüncelere sahiptir. Bir karşılama töreni sırasında Ben-Hur'un evinden düşen bir kiremit başına iş açar. Messala, onun suçsuz olduğunu bildiği halde Judah'ı gemi tayfalığına sürgün eder. Annesi ve kızkardeşini de hapse attırır. Ben-Hur artık geri dönmek ve intikam almak için yemin etmiştir.

Bhrpst profile photo
Bhrpst
Artık Carlton Heston’a hayran olmamak elde değil yani,Maymunlar Cehennemi’nde de çok beğenmiştim,Ben-Hur’la tescillendi hayranlığım  Klasik olacak ama film döneminin harikalarından arkadaşlar. Öldülleriyle de kendini belli eden bir film zaten. Süresi sizi korkutmasın,film gayet pürüzsüz ilerliyor ve kendini izlettiriyor. Bir kere çok güzel görüntüler var,bazı filmlerin renkleri çok güzel olur,özellikle dönem filmi olarak Malcolm X’in renklerine ben bayılmıştım,şimdi bir de bu film eklendi renk güzellerine. Değindikleri konuları da çok güzel işlemişler bence,Hz.İsa’nın insanlar üzerindeki etkisi güzel yansıtılmıştı,zamanın Kudüs’ü güzel yansıtılmıştı,hele ki meşhur yarış sahneleri gerçekten iyiydi. Meğer o sahnelerdeki ölümlerden biri gerçekmiş ki bu çok büyük bi olay değil mi yahu! Ben dini filmler başlığı altında bulduğum için daha din odaklı bir film bekliyordum ama öyle olmasa da çok beğendim. Bazı filmler beklentinizi karşılamasa da beklentinizden çok şey bulabiliyorsunuz o filmde. 2016 uyarlaması da varmış filmin,hatta Haluk Bilginer oynamış vs ama aynı etkiyi vermeyeceğinden izlemeden eminim diyebilirim. Ne çok konuştum,iyi seyirler şimdiden.
3
5 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
İnanılmaz bir film. Klasiklere her zaman tereddütle yaklaşırım ama günümüzdeki kaliteli bir filmden alacağım kalitede zevk aldım. Ben-Hur'un harika macerasını izleyip aile dramına da üzülüyorsunuz bir yandanda. Süresi uzun olduğundan bayağıdır erteliyordum izlemeyi fakat süre hızla akıp gidiyor. 11 oscar almış ve hepsini tamamen hakediyor o dönemdeki diğer adayları bilmesemde :) Her sinemasever mutlaka bir kez de olsa izlemeli derim. 9/10
0
almost 2 years ago
yabann profile photo
yabann
Klasiklerden hoşlananlar için mutlaka izlenmesi gereken . Çekildiği dönemde 11 oscar almış , dönem şartlarına göre mükemmel sahneleri ve oyunculuğu ile çok beğendiğim film. Bol vaktiniz varken izlemeniz tavsiye olur zira film 3.5 saatten uzun :)
5
2 years ago

Who liked Ben-Hur

Who wishlisted Ben-Hur

Shelves that Include Ben-Hur

Interesting content shared about Ben-Hur

^ Back to Top