Bi Küçük Eylül Meselesi (2014) poster

Bi Küçük Eylül Meselesi (2014)

Director
Country
Turkey
Runtime
106 minutes
.SimS. Her şeyin yolunda gittiği bir hayata sahip olan Eylül, talihsiz bir olay sonrasında yaşamının son bir ayını unutur. Çevresindeki herkes, tüm arkadaşları ve ailesi ona hiçbir sorun olmadığını söylemesine rağmen Eylül bir şeylerin yolunda gitmediğinden şüphelenir. Tamamen bilinçsizce, sadece içgüdülerini dinleyerek Bozcaada'ya gider ve orada tesadüf eseri hiç tanımadığı tuhaf bir adamla karşılaşır. Bu gizemli yabancı ise kendinden emin bir şekilde Eylül'e kendisini hatırlaması gerektiğini, aşık olduğu adam olduğunu söyler.

burcst profile photo
burcst
Şu ana kadar izlediğim en orjinal hikayeye ve kurguya sahip türk filmi diyebilirim.Tek kelimeyle harika bir film,her izlediğimde etkileniyorum bu filmden.Hem şaşırtan hem sürükleyen hem de insanın kalbini kıran bir film.Duygularla oynamanın dünyanın en büyük kötülüklerinden biri olduğunu anlatmanın böyle bir hikayeden daha güzel bir yolu var mı bilemiyorum.Oyuncular da inanılmaz başarılı.İzlemeyen kaldıysa mutlaka izlesin.
11
4 months ago
wiserdumb profile photo
wiserdumb
Farah Zeynep Abdullah'ın oyunculuğu çok şaşırttı beni. Çok beğendim
1
8 months ago
untildawn profile photo
untildawn
Oyuncular,senaryo, soundtrack hepsinin birarada güzel olduğu ender filmlerden.
1
1 year ago
yahsiii07 profile photo
yahsiii07
kurgu, oyunculuklar gayet güzel. sıkılmadan izleniyor, Sonunda ki ters köşe ise bizden de böyle film çıkıyormuymuş diye sorgulatıyor.
0
1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Film, hikaye, sahneler çok güzeldi. İnsanın kaçtığı şeylerle yüzleşmesi, değer verdiklerimizden utanmamamız... Görmezden geldiğimiz konular :) Kaliteli Türk filmlerinden.
5
over 1 year ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Demek ki, isteyince iyi film çekebiliyormuşuz. Kamera, konu ve konu işleyişi iyi. Bazı seçimlerde daha iyi olunsaymış, aşk filmi kategorisinde Türk sinema tarihine adını altın harflerle yazdırabilirdi.
9
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Son zamanlarda izlediğim Türk filmlerinin yanında biraz daha sağlamdı diyebilirim fakat senaryonun birçok yerinde boşluk ve mantık hatası vardı. Bilmiyorum türk filmi yaparken kasıtlı mantık hataları dolduruyorlar sanırım artık buna inanmaya başladım. Pek bayılmadım sonunu da abartılı buldum hatta oyunculukları da çok beğendim diyemem. şaşırmalar mimikler bazı tepkiler çok yapmacıktı. Ortalama Türk sineması kalitesinden bakıcak olursak izlenebilir bir film fakat genel olarak pek de gerek olacağını sanmıyorum. Aşk filmlerinde de belki komedi de yaptığm gibi çok mantığa senaryoya bakmamam gerek bilmiyorum fakat komedide senaryo kötü olsa dahi güldüğüm çok film olsa da aşk filminde mantık hatası ve ya farklı bir kusur bulunca içine giremiyorum ve beğenemiyorum.
0
almost 2 years ago
Kitap profile photo
Kitap
Filmin en sonun da çıkan yazı : Bizi çağırdıklarında, korkudan ya da bencillikten onların yanına gidemediğimiz, son bir defa uğurlayamadığımız tüm sevdiklerimiz için. biküçük Eylül meselesi ...
4
almost 2 years ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
şaşırtıcı çok güzel bir film .. bir insanın bir insanla oynamasının kötü sonuçları yada insanın kendini sorgulayamadığı sorgulaması gerektiğini hatırlatan film
3
over 2 years ago
yabann profile photo
yabann
Konu çok basit zaten büyük beklentilerle gitmemiştik sinemaya ama beni şaşırttı film . Türk sinemasının iyi örneklerinden biri . Sevgililer günü haftası vizyondaki 2 aşk filminden biri olması gişedeki başarısına katkıda bulunmuştur . :)
1
over 2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Aşk filmlerini severim ama her seferinde önyargıyla başlarım izlemeye. Vıcık vıcık tipik aşk hikayeleri çok yavan gelir çünkü. Bu filmi de böyle düşüncelerle izlemeye başladım, ne yalan söyleyeyim şaşırttı beni. Konu basit ama çok özgün çekilmiş. Ayrıca filmde küçük nüanslar da var beni etkileyen. Mesela şımarık kızın filmin en sonunda kendiyle yüzleşme sahneleri gibi. Kerem Deren'i daha önce de başarılı projelerde görmüştük, heralde bu da onun farkı olsa gerek.
2
over 2 years ago
melisakbaba profile photo
melisakbaba
Senaryosunda biraz aksaklıklar olduğunu düşünsem de, Türk yapımı filmlere göre gayet güzeldi :)
3
over 2 years ago
starch profile photo
starch
Çok beğendim..
5
over 2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
son zamanların en iyi türk filmlerinden olduğu kesin .
6
over 2 years ago

Who liked Bi Küçük Eylül Meselesi

Who wishlisted Bi Küçük Eylül Meselesi

Shelves that Include Bi Küçük Eylül Meselesi

Interesting content shared about Bi Küçük Eylül Meselesi

^ Back to Top