Bi-mong (Dream) (2008) poster

Bi-mong (2008)
(Dream)

Director
Country
South Korea
Runtime
95 minutes
despi Jin rüyasında kendisinin sebep olduğu bir kaza görür. Gördüğü bu kabustan çok etkilenir ve rüyasında gördüğü kaza alanına gitmekten kendisini alamaz. Oraya gidince gerçekten bir kaza olduğunu görür. Kazayı yapan Ran ile tanıştığında aralarında bir bağ olduğunu farkeder. Jin'in rüyasında gördüklerini Ran gerçek hayatta uyurgezerken yapıyordur..

orkunkeskin1 profile photo
orkunkeskin1
ingilizce dışındaki dillerde çekilen filmlerden nefret etmeme rağmen sonuna kadar gözlerim yaşlı izlediğimi söylesem hiç sevmediğim tarzda filimlerden olup beni benden almasınımı övsem yoksa Kim Ki Duk ın sanatınımı övsem yoksa sadece efsane filmlerdenmi desem bilemedim. ama izleyin.
0
11 months ago
burcst profile photo
burcst
Konusu beni çok etkiledi, özelllikle ortalarına kadar çok iyi gitti,ama sonunu sevemedim, sanki psikolojik gerilime dönüştü, çok üzdü.Bu konuyu ying yang felsefesine bağlayıp daha içsel bişeyler ortaya çıkarabilirlerdi ama yine de kötü film diyemem, izlenmeye değer oyunculardı.
2
1 year ago
starch profile photo
starch
Konu güzel, çekimler güzel, biraz ağır tempolu olmasına rağmen beğendim.
2
1 year ago
minnak profile photo
minnak
çok hüzünlü,allahım nasıl bir durumdalar nasıl bir fedakarlık bu dedirten inanılmaz bir film
3
almost 2 years ago
Astronom profile photo
Astronom
bir yanda sevdiğini zihninden, ruhundan, bedeninden, evinden çıkaramayan bir adam. diğer yanda adamın rüyalarının öznesi olmak zorunda kalan bir kadın. birbirini tanımayan iki insanın bu çıkmazdan kurtulma yolları arayışını anlatan bir film. iç içe geçmiş ilişkilerin, aşk uğruna çekilen ızdırabın, pişmanlığın, nefretin resmedildiği kim ki duk filmi..
1
over 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
o nasil bir finaldir ya...bitirdi beni...kim ki-duk'un herzamanki huzunlu oykulerine bir tane daha eklenmis...
2
over 2 years ago

Who liked Bi-mong

Who wishlisted Bi-mong

Shelves that Include Bi-mong

Interesting content shared about Bi-mong

^ Back to Top