Bicentennial Man (1999) poster

Bicentennial Man (1999)

Director
Country
USA
Runtime
132 minutes
.SimS. Yeni milenyumun ilk onunda aşırı ilerlemiş teknolojinin merhamet duygusunu solladığı bir dönemde Martin ailesi NDR-114 modeli yeni bir robot satın alır. Ailenin en küçük çocuğu robota Andrew adını verir. Robot günlük işleri yapmak üzere programlanmıştır. Martin ailesi bir süre sonra sahip olduklarının sıradan bir makine olmadığını anlar. Çünkü Andrew insanlara özgü duygulara ve yaratıcı düşüncelere sahiptir. En İyi Makyaj dalında Oscar adayı olmuştu.

EDITOR profile photo
EDITOR
DÜŞÜNDÜREN BİLİM KURGU Uzun olması bazı seyirciyi sıksa da, filmin felsefesi aslında alıp götürüyor! Robot-insan ikileminde ilerleyen konu, yer yer duygusal. Kendi yargınızı koyarken zorlanacaksınız )
0
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Arkadaşımın yıllar önce izledim çk güzel sen de izle tavsiyesi üzerine biraz da gönülsüz olarak izlemeye başladım. Fakat ilk dakikadan güzel bir duygu verdi ve sonuna kadar da hiç bırakmadı. Bilim kurgu filmlerini pek sevmem fakat zaten bu filmde bilim kurgudan çok bir dram filmi. Zaman zaman güldüren zaman zaman da duygulandıran bir film. ki içindeki romantizmde çok güzel. Her yönüyle çok beğendim kısaca, beklentimin çok çok üzerindeydi, kesinlikle dram filmi sevenlere öneririm. Tabi bilim kurgu kısmından dolayı bazılarına absürt gelebilir ve sarmayabilir ama yinede çoğunluğun beğeneceği kanaatindeyim.
1
almost 2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
bu film çok anlamlı çok eğlenceli ve çok güzel .
0
over 2 years ago

Who liked Bicentennial Man

Who wishlisted Bicentennial Man

Shelves that Include Bicentennial Man

Interesting content shared about Bicentennial Man

^ Back to Top