Big Daddy (1999) poster

Big Daddy (1999)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
93 minutes
Sezgii Sonny Koufax sıradan bir hayatı olan,biraz çoçuk gibi yaşayan birisidir.Bir iş bulmamışdır daha doğrusu aramamışdır.Sonny hep aynı yerden yemek sipariş eder,siparişleri getiren italyan Nazosa en iyi arkadaşıdır.Sonny bir gün artık sevgilisinin onu sevmemeye başladığı düşünmektedir.Bunu önlemek için fırsat ayağına gelir,daha yeni kız arkadaşına evlenme teklif etmiş ve geçen gün doğum günü partisini berbat etmiş avukat arkadaşı Kevin in çocuğunu sabah kapıda bulur.Julian isimli bu çocukdan Kevinin haberi yoktur,Sonny hemen Kevini arar,ve Barselonalı bu kadının çocuğunun Kevinden olduğunu yazdığı notu onun için okur.Kevin hemen yurt dışına gitmek zorunda olduğundan hatta o an havalanında olduğundan hemen uçağınar biner,Sonnye çoçuğun babasının kendisi olmadığını söyler.Sonny sevgilisinin onu daha bir geleceğe karşı planlı vesaire hissetmesini sağlamak için çocuğu evlatlık alır,kendisini Kevin diye tanıtan Sonny,artık çocukla sevgilisinin evine gider.Fakat kötü haberle karşılaşır sevgilsi artık başka bir erkeğe aşık olmuştur ve aynı adam Sonnyden daha disiplinlidir.Julianla yaşamak pek kolay değildir,çünkü Julian yatağını ıslatır,sütü döker,Sonny artık iki kişilik yemek hazırlamalı ve hatta hokey maçı yerine Kanguru Dansı izlemek zorundadır,buna fazla dayanamayan Sonny çocuğu geri vermeye karar verir.Fakat bunun zor olduğunu söylerler.Sonny bunun için babasını arar ve babasındanda kötü tepkiyle karşılaşır.Sonny artık Julianla baş başadır.Sonny nerdeyse Juliana babalık yapar,ona beyzbol vesaire öğretir.Bir gün Sonny bir gün parkta bir kadınla tanışır,bu kadınla biraz yakınlaşır.Bu sırada Julian artık okula gidiyordur.Fakat okulda Sonnynin başına başka bir dert olucaktır ama olaylar bununla yetinmeyecek iş en sonda mahkemeye gidecektir.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Sandler'ın genç yıllarından mükemmel bir film. Hem komedisi hem de dramı çok iyi. Aynı zamanda da sevgi dolu. Güldürdüğü kadar gözlerinizi de doldurabilir. Daha önceden bir kaç kez izlemiştim fakat orjinal sesle ilk kez izledim ve hala ilk izlediğim zamanki kadar etkiliydi ve beğendim. Herkese tavsiye ederim :)
1
1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Müthiş bir film. Çocuk çok tatlı değil mi ya? Film boyunca yanaklarını sıkasım geldi :D
4
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
90lar sonu 2000ler başı standart Adam Sandler komedilerinden biri, sewimli, komik, eğlenceli vakit vadeden bir film. Ne zaman ki Sandler Reing over me'yi çekti o zaman kalbimizde ayrı bir yer etti. Son zamanlarda düşüşte olan aktörün güzel işlerinden biri. Tam bir aile filmi, süresi de tam patlamış mısırlık...
2
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Adam Sandler'ın izlediğim ilk filmi o yüzden yeri ayrıdır. Çok küçükken tv de izlemiş ve yıllarca birgün tkrar izlerm umuduyla tv başında beklemiştm :D e tabi ozamanlar böyle erişim kolay değildi :)
0
2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Adam Sandler yakın dönemde komedi yeteneği ile olduğu kadar senaryolara yaptığı katkılarla da filmlerinde kendini belli eden bir yıldız. Evlatlık edinmek ve onun zorluklarını bekar bir babanın gözünden anlattığı Süper Baba komedi ve dramı güzel bir şekilde bir araya getirerek izleyicilerin gönlünü fethetmeyi başarmıştı. Babaları için çocuklarının her şeyden daha önemli olduğunu vurgulayan keyifli seyirliklerden biri
1
over 2 years ago

Who liked Big Daddy

Who wishlisted Big Daddy

Shelves that Include Big Daddy

Interesting content shared about Big Daddy

^ Back to Top