Big Eyes (2014) poster

Big Eyes (2014)

Director
Country
USA
Runtime
106 minutes
gkhn. 1950’li yıllarda iri gözlü çocuk tablolarıyla tanınan Amerikalı ressam Margaret Keane’in, eşi Walter Keane ile yaşadığı güç mücadelesini beyazperdeye taşıyan film, biyografik bir uyarlama. Karısının göze çarpan yeteneğini ve ortaya koyduğu eserleri satış stratejisi adına sahiplenen Walter Keane, para ve şöhreti yakaladıktan sonra eşi Margaret'ı gölgede bırakır. Yaptığı tabloların birisi için bile "Benim tablom!" diyemeyen Margaret, kocasının baskına karşı çetin bir savaş verecektir.

arifcicek profile photo
arifcicek
Gerçek hayattan alındığı için konuyla alakalı fazla yorum yapamıyoruz tabi ama ilginç bir film. İzlettiriyor kendisini..
0
2 months ago
Sapphira profile photo
Sapphira
kadının yerinde olsam kesin katil olmuştum yani
1
8 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
çok tatlı bir filmdi özellikle de yönetmen Tim Burton'un tarzının biraz dışında olunca yadırgadım sanki izlerken ama film alıp götürüyor çok etkileyici o tablolara bakarken tuhaf hissettim o çocuklara bakınca ağlayasım geldi:( izleyin derim
5
11 months ago
kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Tatlı bir film. Tim Burton'un kendi tarzından neden uzaklaşmak istediğini sorgulatması bir yana film içinde de pek çok sorgulama mevcut. Sadece gerilim oranını az buldum. Çok tatmin edici olduğunu söyleyemem. Biyografi olmasının bunda payı büyük. Gerçeği olduğu gibi yansıtmışlar. Yaratıcılık göremedim. Margaret ile kızını yakmaya çalıştığı sahne ve eleştirmen Canaday'e saldırdığı iki gerilim verilebilecek sahne vardı fakat çok kısa sürdü. İnsanların gözlerini büyük görmeye başladığı sahneden sonra ki sahnede küçük gözlü bir Modigliani tarzında resim çizdiği sahnede; bundan sonra büyük gözler çizememesini ve özel olanını, kişiliğini kaybetmesini çok bekledim. Margeret'in büyük gözler çizmesinin en büyük sebebi kocası ile boşandıktan sonra ki kızında gördüğü değişikliklerdi ve küçükken geçirdiği sağır kalma dönemindeki insanları gözlerine bakarak algılayabilmeye alışmasıydı. Yalnız bu çok az kullanıldı. Bir çatışma vardı ama kuvvetli değildi. Margaret zaten güçsüzdü. Yaşıyordu, mutsuzdu; Kendinin de takdir edilmesini istiyordu. Ama bunun için fazla bir çaba göstermedi. Bu sebeple mücadelesi de çok sönük kaldı. Bütün bunlar düşünüldüğünde pek de etkileyici bir yanı olmadığını düşünüyorum. Mahkeme sahnesinde resim çizdirme bölümü ise tahmin edilmesi zor bir şey değildi ama Tim Burton filmlerinden çok içinde Robin Williams'ın oynadığı tatlı aile filmlerine daha çok benziyordu.
0
1 year ago
Lalaith profile photo
Lalaith
Tim Burton filmi ama Tim Burton filmi değil... Sönük kalmış.
1
over 1 year ago
Aaisha profile photo
Aaisha
bir kadın ezilmesine dayanamıyorsanız sizi boğabilir bu film.henüz yarısında walter'ı kesme hayalleri kurdum :)sonunun gerektiği gibi bitmesine çok sevindim :) izlenmesi gereken bir film :)
3
over 1 year ago
mervyazc profile photo
mervyazc
tek kelimeyle muhteşem,tam bir tim burton klasiği.resimle uğaşan biri olarak filme ayrı bir ilgi duydum,hikayenin gerçek olması duygusal açıdan daha çok etkilenmeme neden oldu.margaret keane adlı sanatçıyıda bu film sayesinde tanıdım iyiki bu filmi izlemişim ve bu kadar yetenekli bir ressam hakettiği hayata kavuşmuş.filmde oyunculuklar muhteşem.müzikler çok iyi.izlemeyi düşünenler hemen izlemeli.
4
over 1 year ago
bernausanmaz profile photo
bernausanmaz
film feminist söyleme, kadın sömürüsü, kapitalist düzende pazarlama odaklı sanat algısı, basın eleştirisi gibi birçok toplumsal konuya ucundan, yanından, ortasından dokunmasının yanı sıra bence her ikisini de çok sevmeme rağmen johnny depp ve helena bonham carter ikilisinin olmadığı bir tim burton filmi izlemek keyifliydi:)
3
over 1 year ago
gangrel profile photo
gangrel
Sürükleyici bir film. Yalnız Tim Burton'un kendine has o fantastik dünyasından pek bir şey yok ki eksikliğini hissediyor insan.
0
over 1 year ago
dogukan.e profile photo
dogukan.e
ailece,arkadaşlarla izlenebilecek güzel bir film.David lynch in straight story yi çekmesi gibi bir şey olmuş tim burton adına...Güzeldi.
0
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
İçinde çok az Tim Burton olan Tim Burton filmi. Oldukça başarılı bir biyografik yapım. Fakat Tim Burton'ın masal evrenlerini, ona has dokuları, deli karakterleri arayanlar çok fazla aradıklarını bulamacayacaklar bence... Arada büyük gözlerin karakterde yarattığı gelditler sizi fantastik bir dünya ya sokacak gibi görünse de, olmuyor olmuyor :D ... Danny Elfman'ın müziklerinin de en arka planda kaldığı iş olduğunu söyleyebilirim. Fakat ortada kesişen bir hikayeyi anlatıyor Burton, yaratıcılığının yıllarca esir edildiğini düşündü belki bu filmi yaparken, kendini hapsetti Büyük Gözlerin arkasındaki sırra... Kendi filmleri gibi olmayan bu filmden de alnının akıyla çıkmış yönetmen... Güzel bir aile filmi, pornografisi, şiddet unsuru yok denecek kadar az... Emeğin değeri konusunda özel bir hikaye...
7
over 1 year ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Filmin girişinde Makas Eller'deki mahalleye benzer vir yer vardı, bu gibi Burton esintileri vardı. Fakat Burton filmlerine göre daha değişikbir tür ve güzel film tavsiye ederim. Hikayedeki kadın beni Çileden çıkarmıştır, dogrudur, ama güzel film yine de..
0
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
etkileyici bir hikaye olmasına ve ilgi ile izletmesine rağmen film pek başarılı gelmedi bana. finali hızlandırılmış tur gibiydi. "yalan" kısmı uzun uzadıya ayrıntılı bir şekilde aktarılırken "gerçekler"e ulaşma savaşına süre ve detay anlamında aynı özen gösterilmemiş sanki.
kadının kafayı kırdığı bir kaç sahne ve "büyük gözlü çocuklar" olmasaydı tim burton filmi izlediğimi anlamazdım.
5
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Güzel bir gerçek hikaye oldukça güzel işlenmiş. Filmin ilk yarısında bir çok sahne tablo gibiydi hakkaten Tim Burton'ın başarısı diyebilirim aslında çok net yönetmen tarzı ayıramam ya da farketmem ama. Onun yanında Waltz yine mükemmel Amy Adams da bir o kadar iyiydi. 8/10
7
over 1 year ago
gkhn. profile photo
gkhn.
Korkak, yalnız, cesaretsiz, savunmasız olan ve hayatı boyunca bunun ezikliğini yaşayan Margaret Keane'in sonunda cesaretini toplayıp hakettiği hayatı yaşamasını Tim Burton başarılı bir şekilde bizlere yansıtmış. Yaşanmış bir hikaye, güzel bir film. Tavsiye ederim
4
over 1 year ago
Logan811 profile photo
Logan811
Gerçek bir olaydan uyarlanan güzel bir Tm Burton filmi,özellikle finaldeki mahkeme salonu sahneleri ve Waltz'ın oyunculuğu çok iyidi.
2
over 1 year ago

Who liked Big Eyes

Who wishlisted Big Eyes

Shelves that Include Big Eyes

Interesting content shared about Big Eyes

^ Back to Top