Big Fish (2003) poster

Big Fish (2003)

Director
Country
USA
Runtime
125 minutes
servett Edward Bloom gençliği hakkında efsanevi hikayeler anlatılan ve seyahat düşkünlüğü ile bilinen bir adamdır.Oğlu Will onun bu durumunundan müzdarip.Edward ın kansere yakalandıgı sırada tekrar bir araya gelen baba-oğul birlikte zaman geçirmek zorunda kalırlar.Bu sırada Will babasının hikayelerini arastırmaya başlar.Öğrendikleri onu çok şaşırtacaktır...

mhmtcngrpnr profile photo
mhmtcngrpnr
yani şimdi film iyi miydi kötü müydü imdb puanını gerçekten hak ediyor mu etmiyor mu kesinlikle onu düşünüyorum ve bi karar veremiyorum başlarda bu ne lan dedim ama sonunu güzel getirip bitirdiler bence. Dediğim gibi iyi yada kötü karar veremiyorum bence izleyin ve siz karar verin çok değişik bir film olmuş en kısa zamanda kitabını da bulup okuyacağım (:
0
25 days ago
lews profile photo
lews
Tim Burton'ın hayal gücü gibisi yok:) gerçekle hayal arasında gidip geldiğiniz baş karakterin kafasında geçenleri çözmeye çalıştığınız ilginç bir yapım olmuş.Dikkatli izlenmesi gereken bir film.
1
2 months ago
siborgmujgan profile photo
siborgmujgan
diyemedim bi şey
2
6 months ago
Omerbahadir profile photo
Omerbahadir
İzlediğim en anlamlı filmlerden biriydi tek kelimeyle harika... Tim burton bize "İstediğiniz hayatı yaşayamayabilirsiniz ama kendi dünyanızda senaristte yönetmende sizsiniz, hayatın size vermediklerini siz kendinize verebilirsiniz " demiş heralde :).Asıl soru ise Edward gibi kaçımız kendi dünyamızda Tim burton olabiliriz ?
10
9 months ago
Agarta profile photo
Agarta
Masalsı bir tad
0
10 months ago
EliteBrains profile photo
EliteBrains
Tam bir Tim Burton usülü, dramıyla, esprileriyle, eğlencesiyle. Burton yine tüm bunları bir bütün halinde masal tadıyla sunmayı başarmış. Film o kadar 'Burton' ki, yönetmeni bilmeden izlesem tahmin etmem hiç zor olmazdı :) Güzel başladı güzel gelişti güzel bitti. Bu arada Ewan Mcgregor'un iyi bir oyuncu olmasının yanı sıra, müthiş bir aptal aşık rolü yaptığına da tanık oluyoruz. İzlemeden ölmeyin.
11
10 months ago
hezarfen profile photo
hezarfen
Keşke dünyada edward gibi babalar olsa
6
11 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
Tim Burton yine bir şaheser yaratmış film o kadar güzeldi ki hayal diyarlarında yalınayak dolaştırdı, mutlu etti, heyecanlandırdı, hüzünlendirdi, ağlattı...doyamadığım keşke bitmese bu masal devam etse dediğim bir filmdi. bu harika filmi izlemekte benim kadar gecikmeyin yoksa masallar diyarında keyifli bir yolculuktan mahrum kalırsınız söylemesi benden:)
11
11 months ago
mervyazc profile photo
mervyazc
''Hayallerinin aşkıyla karşılaştığında zamanın durduğunu söylerler.Bu doğru ama söylemedikleri bir şey var.Zaman tekrer akmaya başladığında aradaki farkı kapatmak için çok daha hızlı ilerler.''Tim Burton farkıyla baba-oğul ilişkisine ve aşka farklı bir bakış açısı.Kesinlikle izleyin :D
3
1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Aile filmleri nedense diğerlerinden daha çok etkiliyor insanı. Çok sevdim, ilk izlememin üstüne 3-4 kere daha izledim. Her defasında göz dolması ve hüzünle bitirdim.
4
over 1 year ago
burcst profile photo
burcst
Gözlerim dolu dolu oldu,çok sevdim..hayatın sıradanlığını kendi iç dünyasında süsleyen renklendiren bir babanın hikayelerinden alınacak en güzel ders şu: hani çok sık yapılan bi espriden sıkılır ve bir süre sonra tekrar duyduğunda onu neden sevdiğini hatırlarsın ya..en yakınlarımız,sevdiklerimiz de böyle,her anı onları neden sevdiğimizi hatırlayarak yaşamalıyız..
13
over 1 year ago
Lioness profile photo
Lioness
Çok ama çok pişmanım bu filmi sürekli izlemeyi ertelediğim için :( Harikaydı...
8
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Hayatta Karşılaşabileceğiniz en iyi baba oğul hikayelerinden biridir. Tim Burton'ın yaşamak için bize bir kaç neden sunduğu, içi umut, mistisizm, masallar ve güzel şarkılarla süslenmiş bir yapım. Eddie Vedder ki en sonunda bir şarkı söyler, elinle öper başına koyarsın. Torbada ekmek, matarada su değil belki amma, Olmayanların umududur bu film... Tüm ailenizi, ya da sevdiğiniz kim varsa alın yanınıza, elinden tutun ve bırakmayın ...
4
over 1 year ago
sabriayes profile photo
sabriayes
o son masalda gözleri dolmayan bizden değildir... :)
5
over 1 year ago
gangrel profile photo
gangrel
Fantastik filmleri seviyorum. Zaten tim burton saçma sapan türk aşk dizisi çekse yine izlerim. farkmaz.
0
over 1 year ago
seymanese profile photo
seymanese
Keşke benim çevremde de böyle insan olsa :)
1
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
tim burton, johnny depp'siz de güzel fantazyalar kurabiliyormuş demek ki !
0
2 years ago
bulut profile photo
bulut
çok hoş bende etkisi büyük yer yer hüzünlendiren yer yer tebessüm ettiren çok güzel bir filmdi
0
2 years ago
neway profile photo
neway
Hayal gücümü genişten her film başımın tacıdır. Çok güzel bir filmdi
7
2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Hayal dünyası ile mantığın iç içe geçtiği masalsı ve güzel bir film. Arşivinizde olması gerekenlerden...Çok beğendim, Tim Burton'ın bütün filmlerini izlemedim ama izlediklerim arasında en iyi filmi buydu diyebilirim;)
2
2 years ago
Persistent profile photo
Persistent
Nehirdeki en büyük balık yakalanamadığı için büyüktür
2
2 years ago
beyinsapi profile photo
beyinsapi
tim burton filmlerini izleyin izlettirin :)
0
2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Tim Burton'un evreninden gelen beklenmedik bir film. Son dönem örnekler düşünülünce Big Fish neden önemli bir fil daha net anlaşılır bir dueum. Farklı türleri bir araya getiren film keyifli bir seyirlikten fazlasını vaat ediyor
0
over 2 years ago
servett profile photo
servett
Son yarım saat herşeyi özetliyor :)
0
over 2 years ago

Who liked Big Fish

Who wishlisted Big Fish

Shelves that Include Big Fish

Interesting content shared about Big Fish

^ Back to Top