Bikur Ha-Tizmoret (The Band's Visit) (2007) poster

Bikur Ha-Tizmoret (2007)
(The Band's Visit)

Tags
Director
Country
Israel
Runtime
87 minutes
Sanemm Mısırlı bir Polis bandosu, bir Arap Kültür Merkezi’nin açılış töreninde çalmak üzere İsrail’e davet edilir. Ancak havaalanına inen bando üyeleri, ev sahipleri tarafından onları karşılamak üzere hiç kimsenin gönderilmediğini fark ederler. Adresi kendi başlarına bulmak için yola koyulan bando üyeleri bir otobüs tutarlar fakat aksilikler onları çölün ortasında, unutulmuş bir kasabada mahsur bırakır. Ertesi sabaha kadar şehre dönme şansı kalmayan bando üyelerine, kasabadaki cafe’nin çekici yöneticisi Dina, geceyi kendi evinde geçirmelerini teklif eder.

eminuk profile photo
eminuk
bu film kesinlikle arka planda kalmamalı. Herkes izlesin, herkes bilsin. O kadar içten , o kadar sıcak bir film ki bitene kadar yüzümden gülümseme eksik olmadı. Tabii her daim gulumsetmiyor, gizli gizli içinizi de acıtıyor. Farklı memleketlerin insanlarını görmek, dillerini duymak, müziklerini dinlemek benim için büyük bir zevk. Bu film de hepsini olabilecek en iyi şekilde yansıtmış. özellikle Dina nin ingilizce telaffuzuna bayıldım, Tevfik desen sert görüntüsüne rağmen çok sempatik geldi gözüme. Nasıl becerdiyse bittiğinde hem boğazimda bir düğüm hem de yüzümde bir sırıtma vardı:)) siz de izleyin vakit kaybetmeden.
5
9 months ago
otekiben profile photo
otekiben
çıkış noktası tam da bu topraklara yakışan bir absürdlük olan; çok keyifli, sıcak ve çok da bizden bir film. dialoglardan daha fazlasını anlatmayı başaran üçlü kadrajları başta olmak üzere sinematografisini sevdim.
2
1 year ago
TabuttaRovasata profile photo
TabuttaRovasata
Sadece müzikleri için bile izlenebilecek, ülkemizde pek bilinmeyen harika bir film.
1
2 years ago

Who liked Bikur Ha-Tizmoret

Who wishlisted Bikur Ha-Tizmoret

Shelves that Include Bikur Ha-Tizmoret

Interesting content shared about Bikur Ha-Tizmoret

^ Back to Top