Bin-jip (3-Iron) (2004) poster

Bin-jip (2004)
(3-Iron)

Director
Country
South Korea
Runtime
88 minutes
Arcadia Kendine ait bir hayatı olmayan, diğer insanların yaşamına kendi yöntemleri ile ortak olan bir adam... Ve yardıma ihtiyacı olan genç ve güzel bir kadın... Tatile giden insanların evlerini kullanarak yaşayan ve karşılığını kendince bozulmuş ev aletlerini onararak ödeyen tuhaf bir adamın hikayesi... Yine böyle bir misafirliği sırasında evde yalnız olmadığını fark eder. Evde kocası tarafından işkence gören genç bir kadınla karşılaşan adam oldukça şaşkındır. İlk başta birbirlerinden çok farklı görünen bu iki insan giderek yakınlaşır ve aralarında sıradışı bir ilişki başlar.

Kangshanaga profile photo
Kangshanaga
Vay Kim-ki duk vayy. Bu kadar az diyalogla böyle bir film. Aşkın çok değişik tasvirlerinden birini yapmistir; susarak konuşan, susarak anlatan, susarak yaşatan ve kelimelerin bu denli anlamsız olduğu bu film. Boyle bir film hakkında çok fazla konuşup-yazip da büyüsünü bozmamak en iyisi.
4
3 months ago
atillalkan profile photo
atillalkan
kızın ürkek ürkek fotografa girmek istemesi :)en güzel sahnesiydi filmin.
3
9 months ago
berrn profile photo
berrn
aşk için konuşmaya gerek yok demiş ve iki kişiden nasıl bir olunur göstermiş kim ki duk. Aslı ve olmak isteneni inanılmaz güzellikte sunmuş. Sessizlikten doğan mükemmellikle aslında konuşmanın ne kadar gereksiz olduğunu gösteriyor ve ekliyor 'her şeyden önce sevgi' Tümüyle Harikaydı! Müziklerin güzelliğinden dem vurmadan gidemeyeceğim.
6
9 months ago
bencelatte profile photo
bencelatte
Kelimelerin, cümlelerin, sayfalarca yazmanın, saatlerce konuşmanın bir anlamı yok bu filmden sonra...
Bakışların, yüreğin, hissetmenin sonsuz gücü var.
11
10 months ago
starch profile photo
starch
It's hard to tell that the world we live is either a reality or a dream...Çok beğendim.
3
1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Filmin sessizliği bir bana sıkıcı gelmiş galiba :D yani azıcık konuşun artık yahu demeden geçemedim izlerken. Sonu ise etkileyiciydi gerçeklik sınırlarını zorlasa da. Bir de sessizliğin ortasına arada bir dalan arap ablamızın müziği de oldukça güzeldi.
3
over 1 year ago
Senemini profile photo
Senemini
Sus konusma sozler kimin umurunda dedirten, soz gumusse sukut altindir diyen atalarimizi bir kez daha hakli cikartan derin bir aşk filmi olmus. Başarılı.
6
over 1 year ago
SoulArt profile photo
SoulArt
dialogların olmamasını sorgulamanın anlamsız olduğu enteresan bir film. ve olağandışı görünen olayları hapishane sahnesinden sonra bende sorgulamayı bıraktım. çünkü aşk zaten akıl almaz bir çılgınlıktır. aşkın böyle anlatılabilir olması şaşırtıcı. süresi yeterli.müzikleri oldukça etkileyici. bu filmi beğendiğime inanamıyorum :)
1
over 1 year ago
yabann profile photo
yabann
Güzel filmdi . Sessiz ve duru .. tavsiye ederim arkadaslar .
1
almost 2 years ago
jujiko profile photo
jujiko
filmin sessizliği hiç sıkmadı hatta harikaydı bile denebilir bana göre ama o son kısımlar şte oralar beni mahvetti...oysa bir işleyiş,fikir vs olarak çok güzeldi bence...bu kim ki'nin diğer filmlerini izlemedim henüz ama bu fena değildi...son kısmları da anlasam daha güzel olurdu ama kısmet işte...
0
almost 2 years ago
EntelKarinca profile photo
EntelKarinca
Ben pek olağanüstü bulmadım filmi. Şöyle ki filmde kullanılan diyaloglar çok azdı. Az konuşarak çok şey anlatmaya çalışmış yönetmen ama yapamamış bence. En azından ben o hissi alamadım. Filmde kullanılan müzikleri beğendim. Görüntü kalitesi açısından tatmin edici ancak filmde sürekli aynı şeylerin tekrarlanması (çamaşır yıkama, fotoğraf çekme vs.) bir süre sonra izlerken bunalmama sebep oldu. Golf sahnesi bana Cem yılmaz'ın dayak nedir sahnesini hatırlattı. Bu filmden çalmışlar sanki o sahneyi. Kim ki duk ile yıldızım hiç barışmayacak sanırım.
0
almost 2 years ago
sirin profile photo
sirin
Kim Ki-Duk farkı diyorum. Çok orijinal bir film.
0
2 years ago
KuledekiAdam profile photo
KuledekiAdam
Son sahnesi için görülmeye değer bir film.
0
2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Uzakdoğu sinemasının en yetkin isimlerinden biri olan Kim Ki-Duk imzalı film yönetmenin en önemli yapıtlarından biri.
3
over 2 years ago
umrant profile photo
umrant
Az sözle çok iş başarılmış filmdir.
2
over 2 years ago
blindcrow profile photo
blindcrow
diyaloğa ihtiyaç olmadan da meramını gayet güzel anlatabiliyomuş insan, kim ki duk un yeni filmini (moebius) henüz izlemedim ama bu filmi çok etkileyiciydi müziğide ayrı güzel http://www.youtube.com/watch?v=v_sgrUxCCzM
0
over 2 years ago
dai profile photo
dai
ses çıkaracak diye ben öldüm o çıkarmadı
0
over 2 years ago

Who liked Bin-jip

Who wishlisted Bin-jip

Shelves that Include Bin-jip

Interesting content shared about Bin-jip

^ Back to Top