Birdy (1984) poster

Birdy (1984)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
120 minutes
cinemarty Vietnam Savaşı'nda birlikte savaşan iki yakın arkadaş olan Birdy ve Al, savaşın ardından evlerine dönmüştür. Savaştan dönen çoğu askerin yaşadığı psikolojik sorunlar iki askerde de mevcuttur. Al, savaşta ağır bir şekilde yaralanmışken, Birdy ise psikolojik olarak derin yaralar edinmiştir. Öyle ki kendisini çocukluğundan bu yana düşkün olduğu kuşlardan biri zannetmektedir.

Trailer not available.

Arcadia profile photo
Arcadia
Savaşın sadece fiziksel tahribat oluşturmadığını ve psikolojik etkilerini ortaya koyan savaş karşıtı bir yapım. İki dostun iki gazinin aralarındaki kuvvetli bağ sebebiyle insana savaşı sorgulatan, savaş üstüne düşünmeye sevk eden bir film olmuş.
1
5 months ago
cimcini profile photo
cimcini
Birdy gerçekten çok etkilendiğim bir film olmuştur.Nicolas Cage'i çok sevmem ama burda çok iyi oynamıştır. Matthew Modine ise iyinin çok üstündedir.Hayatımda izlediğim konusu ve işlenişi farklı ilk filmlerdendir.Filmin bir yeri var ki, görsellik ve müziğin uyumu tüylerimi diken diken etmiştir. Uzun sürelerce etkisinden çıkamadığım bir filmdir kendisi. Bir daha izlemek isterim.Umarım yine aynı hissedebilirim.(Bazen eskiden sevdiği şeyleri sevmiyor insan.Bu da normal bir şey aslında ya.)
9
2 years ago
starch profile photo
starch
Vizyonda izlemiştim.Tekrar izlemek isterim.
0
over 2 years ago

Who liked Birdy

Who wishlisted Birdy

Shelves that Include Birdy

Interesting content shared about Birdy

^ Back to Top