Bizum Hoca (Our Hodja) (2014) poster

Bizum Hoca (2014)
(Our Hodja)

Tags
Comedy
Director
Country
Turkey
Ricky.McFloyd Hikayelerden, fıkralardan tanıdığımız esprili ve bir o kadar da halktan bir insan olan Oflu Hoca tiplemesi “Bizum Hoca” filmi ile beyaz perdede hayat buluyor. Trabzon’un bir köyüne tayini çıkan resmi imamın gelmesi gecikince, köylüler camide namaz kıldıracak olan bir imam arayışını girerler. Yoğun tartışmalar sonucunda, köy halkının sevdiği ama resmi olarak imam olmayan “Bizum Hoca” nın köyün imamı olmasına karar verilir. “Bizum Hoca” imamlığı kabul etmiştir ki, köyün ortasından geçen dereye bir HES inşaatı yapılacağı haberi köyün gündemine bomba gibi düşer. Köylü bu inşaatın yapılmasına karşıdır ve mücadele başlar. Köylülerin başlattığı bu eylemin başına ise “Bizum Hoca” geçer. Kısa bir süre sonra gerçek imam gelince işler iyice karışır ve ne olursa bundan sonra olur... Aksiyonu bol, birbirinden neşeli sahnelerin art arda sıralandığı filmde, gülmeye doyacaksınız. Karadeniz’in şirin bir köşesinde yaşanan bu doyumsuz eğlence ve aksiyon, Kemal Sahir Gürel’in müzik ziyafeti eşliğinde izleyicinin karşısına çıkıyor.

Trailer not available.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Güzel bi konuya değinse de film çok başarılı işlenmemiş. Özellikle komedi yapılmış ama zayıf komedisi.
1
10 months ago
arifcicek profile photo
arifcicek
Hes'i destekleyen insanlar değiliz ama sadece hes karşıtlığı için yapılmış bir film. Film yerine protesto videosu demek daha doğru.
0
1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Karadenizdeki Hes Katliamıyla ilgili savaşan bir film. Türkiye'de bu tarz toplumsal gerçekçi, eylemci sinemanın pek örneği yok. Teknik açıdan başarısız bir iş olduğunu söyleyebilirim. Fakat sosyal ve ekolojik derdi olan bu derdiyle sinemanın bir silah, devrimci, eylem aracı olduğunu bize tekrar hatırlatan bir film. Sempati yakalayarak insanları bilinçlendirmeyi amaçlayan yönetmen bunu da başarmış. Müzikleri başarısız ve görsel olarak yeterli doygunluğa ulaştırmıyor izleyiciyi. O güzelim dereleri yaylaları daha iyi çekebilirlerdi bence. Düşük bütçeli kocaman yürekli bir film. Devlerin gölgesinde tahta kılıçla savaşanlara ders niteliğinde ...
0
over 1 year ago

Who liked Bizum Hoca

Who wishlisted Bizum Hoca

Shelves that Include Bizum Hoca

Interesting content shared about Bizum Hoca

^ Back to Top