Black Sea (2014) poster

Black Sea (2014)

Director
Country
UK
Runtime
114 minutes
FairyTalee Kara Deniz sularının altında yolculuk yapan bir denizaltı gemisinde geçen hikayemizde, burada çalışan insanların birbirlerinin kusurlarını kabul etmeyi öğrenmelerine odaklanarak derin bir hikayeye giriş yapıyoruz. Denizin altında geçen uzun bir yolculuk sırasında insan oğlunun böyle tehlikeli bir işte çalışırken, hayatta kalma dürtülerini kontrol etmeyi de öğrenmek zorunda kalıyorlar. Fakat korku ve sonrasında git gide sertleşen atmosfer gemide ki herkesin bir faciaya doğru ilerlemesine yol açacak, her biri insanlıktan uzaklaştıkça tehlikeli yolculukta en tehlikeli düşmanın kendileri olduklarını anlayacaklar…

tugbadursun profile photo
tugbadursun
jude law'un ağzından 'samsun' ve 'trabzon' kelimelerini duyabileceğiniz bir film, bir samsunlu olrak gururlandım gerçekten :)
0
over 1 year ago
dogukan.e profile photo
dogukan.e
Bir denizaltı filmi...Günümüzde geçen belki de ilk denizaltı filmi.Genelde 2.dünya savaşı zamanında izleriz bu türü.
Jude law oynuyor.İşten kovulmuş bir denizaltı tamircisi...2.dünya savaşından önce Rusya'nın Almanya'ya gönderdiği,Karadenizin dibindeki,altın dolu bir denizaltıyı bulmak için grubuyla yola çıkıyor.
Karadenizde geçmesi ayrı bir güzel.İyi bir film.Sonu biraz daha gizemli bitse çok iyi diyebilirdim.
0
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
blacksea "dolaylı da olsa ikinci dünya savaşı", denizaltı, klostofobi, aksiyon içerikli filmlerin sonuncusu. Kardeşlerine göre düşük bütçeli de olsa, sürükleyici kaliteli bir yapım. Arada işçi sınıfı çığlıkları atan, işssizliğe, acımasız sermayadarlara sövdüğü için de yönetmen fazladan bir övgüyü haketmiş bence. Jude Law'ın performansı oldukça başarılı. Klostrofobik mekanlarda yapılan çekimler izleyiciye nefesini tutturacak kadar başarılı...Öyle çok büyük bir yapım değil, senaryosu çok alışılmadık değil, teknik açıdan yeni bir şey önermiyor, görsel efektler yer yer kullanılmış, basit ve güzel tasarımlar. İzlenebilecek başarılı bir film Kevin Macdonald'tan. Fakat her filmi gibi biraz yarım yanları da yok değil.
1
over 1 year ago

Who liked Black Sea

Who wishlisted Black Sea

Shelves that Include Black Sea

Interesting content shared about Black Sea

^ Back to Top