Blood Diamond (2006) poster

Blood Diamond (2006)

Director
Country
USA
Runtime
143 minutes
PalavraUstuAzSinema 1990’larda Sierra Leone’de gelişmekte olan kaos ve iç savaşın fon oluşturduğu “Blood Diamond Kanlı Elmas” Güney Afrikalı paralı asker Danny Archer (Leonardo DiCaprio) ile Mendeli balıkçı Solomon Vandy’nin (Djimon Hounsou) hikayesi. Her iki adam da Afrikalıdır, ama geçmişleri ve şartları olabildiğince farklıdır. Ne var ki, hayatlarını değiştirebilecek pembe bir elması bulmak için çıktıkları serüvende yazgıları kesişir. ALINTIDIR

lews profile photo
lews
Leonardo nun daha önce izlemediğim baş yapıtlarından biri , heyecanla izledim aksiyon dram , her türlü duyguyu birarada yasatabilen sağlam bir yapım olmuş , kesinlikle izlenilmeli .
2
8 months ago
Brook profile photo
Brook
Muhteşem! Mutlaka izleyin.
8
9 months ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Bu kanlı elmaslar mevzusu afrikanın sömürülmesi sürecinde çok önem taşıyan bir konu. Kanlı elmas paralarıyla finanse edilen onlarca savaş, başta ruanda gibi ülkeleri kan gölü haline getiren Belçika, hollanda elmas şirketlerinin hikayesinin iç yüzünü anlatan oldukça cesur bir yapım. Hikayesini bilmiyorum ama konusu gerçektir. Birde başlı başına bir oyuncu var filmde Dicaprio isminde tanırsınız:D onun için bile izlenir ...
1
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
LEONARDO DİCAPRİO HÜSRAN Oyuncunun bazı filmlerinden beklentiye giriyorsunuz ama maalesef...Macera vasat kalmış, konunun derinliğine de girilememiş; aradığınızı bulamayabilirsiniz.
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
derdi olan bir drama... derdi olan bir aksiyon draması
0
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Harika bir aksiyon filmi. Tabi sadece bir aksiyon filmi de değil. Film bittiğindeyse ah Leo sen hangi filmde mutlu olacaksın diye de düşünmeye başladığım film :)
2
2 years ago
neway profile photo
neway
Mutlaka izlenmeli diyeceğim filmlerden biri. Biraz üzülecek, biraz düşünecek keyifle izleyeceksiniz.
2
2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
çok güzeldi
0
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
çok etkileyici ve düşündürücü bir yapım kesinlikle izleyin
0
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
1990’larda Sierra Leone’de gelişmekte olan kaos ve iç savaşın fon oluşturduğu “Blood Diamond Kanlı Elmas” Güney Afrikalı paralı asker Danny Archer (Leonardo DiCaprio) ile Mendeli balıkçı Solomon Vandy’nin (Djimon Hounsou) hikayesi. Her iki adam da Afrikalıdır, ama geçmişleri ve şartları olabildiğince farklıdır. Ne var ki, hayatlarını değiştirebilecek pembe bir elması bulmak için çıktıkları serüvende yazgıları kesişir.
0
over 2 years ago

Who liked Blood Diamond

Who wishlisted Blood Diamond

Shelves that Include Blood Diamond

Interesting content shared about Blood Diamond

^ Back to Top