Blue Jasmine (2013) poster

Blue Jasmine (2013)

Director
Country
USA
Runtime
98 minutes
Noir New York’lu cekici ve goz alici bir ev kadini, son derece gosterisli bir yasam surmektedir. Ancak parasini bu denli comertce harcamasi nedeniyle buyuk bir mali krizin icine suruklenir ve iflas etmenin esigine gelir. Tek cikis yolu ise San Francisco’da tanistigi ve kendisine finansal anlamda yardim edecegini dusundugu adami bulmak icin San Francisco’ya gitmektir.

KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
CATE BLANCHETT rolünün hakkını vermiş. Oyunculuğu biraz abartılı da olsa gerçeklik sınırını aşmadan kotarmayı becermiş. İlgiyle izledim...
1
1 year ago
eskon profile photo
eskon
modern insanın buhranını anlatan, ışıltılı dünyanın berbat arka bahçesini anlatan bir allen filmi... özellikle CATE BLANCHETT için gene izlenir
0
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Filme pek bayılmadım hatta zaman zaman sıkıldım fakat bu filmde özel olarak değinilmesi gereken tek şey bana kalırsa Cate Blanchett'in oyunculuğu. Muhteşem bir yetenek sergilemiş hakikaten.
0
over 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
ne kadar kızarsam kızayım üzülmekten alıkoyamadım kendimi. o kadar gerçekçi olmuş ki, izlerken kendi hayatım çökmüş gibi hissettim.
0
over 2 years ago
EmirHan profile photo
EmirHan
Woody Allen filmlerinin başarı ve beğeni standardının epey altında kalmıştır. Müzikler ve Blanchett in performansı dışında filmin bir gideri yoktur.
Bir filmde heyecan, aksiyon, ajitasyon gibi unsurları görme beklentisi içinde olanların beklentilerini kesinlikle boşa çıkarır.
Her çapkın erkeğin bu filmden kendine çıkaracağı kıssadan hisse şu olabilir: “Aldatılan kadının intikamı acı olur .Tüm hayatını çöpe atmak pahasına sizin hayatınızı bir anda bozuk para gibi harcayabilir.”
Film bittiğinde ‘ Ne oldu şimdi nasıl bir son bu ?...’ dedirtebilir.
Blanchett ,kötü filmlerin kurtarıcısı olarak bilinir.Woody Allen kendisinin ‘ Blue Jasmine ‘ deki payı için ".. onun filme katılması armağan gibi bir şeydi. Elinizde bir atom bombası var gibi bir duyguydu, o oynarken hiçbir şey hakkında hiçbir zaman endişelenmeniz gerekmiyor." Demiştir.
En güzel hali ‘ The curious case of Benjamin Buton ‘ da izlenebilir.
45 yaşındadır ama ben inanmam o ayrı..
Ten rengi için ‘Beyaz’ diyenlere de katılmam ..teni bence saydamdır.
‘Veda’takıntılıdır. 13 yaşında evinde piyano çalarken kendisine el sallayan babasına piyano çaldığı için karşılık veremez. Babası da birkaç dakika sonra kalp krizinden vefat eder.Bu nedenle gittiği her yerden ayrılırken herkesi öpmeden çıkamazmış. Avusturalya'da, ismini ölümsüzleştirmek için pul hazırlanacağı haberi üzerine (ki adına pul basılmıştır) "Milyonlarca Avustralyalı tarafından yalanacağım ve bunun için sabırsızlanıyorum" diyerek parlak ve keskin bir zekanın zekatını vermiştir.
‘Bir Oscar nasıl hak edilerek alınır?.’ Sorusunun yanıtıdır bu film.İzleyin , siz de bu büyük oyuncunun hakkını teslim edeceksiniz.
2
over 2 years ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
Woody allen 'ın yaptıgı en iyi iş.2013 en iyi film oscarı bekliyordum ama olmadı,mükemmel film.
0
over 2 years ago

Who liked Blue Jasmine

Who wishlisted Blue Jasmine

Shelves that Include Blue Jasmine

Interesting content shared about Blue Jasmine

^ Back to Top