Bobby (2006) poster

Bobby (2006)

Tags
Drama, History
Director
Country
USA
Runtime
117 minutes
yabann Robert F. Kennedy’nin (ya da Bobby’nin) 5 Haziran akşamı Los Angeles’ta Ambassador Oteli’nde yapacağı konuşma için herkes hazırlanmaktadır. Otelde çalışan genel müdür, kuaför, emekli kapı görevlisi, mutfak çalışanları, mutsuz otel müşterileri, uyuşturucu bağımlısı genç, alkolik şarkıcı ve menajeri olan kocası, ırkçı yiyecek içecek müdürü… Bu 22 insanın ortak özelliği, Robert F. Kennedy’i sevmeleri ve onu ülkeleri için son şans olarak görmeleridir. Bobby’nin senarist ve yönetmeni Emilio Estevez, karakterlerin kişisel öykülerini ustalıkla örerek Robert F. Kennedy’nin öldürüldüğü anda hepsini buluşturmayı başarmış. Anthony Hopkins, Sharon Stone, Helen Hunt, Heather Graham, William H. Macy, Martin Sheen, Elijah Wood, Demi Moore, Laurence Fishburne, Christian Slater, Shia LaBeouf, Lindsay Lohan gibi çok sayıda ünlü oyuncuyu buluşturmak, abartılı oyunculuk başta olmak üzere birçok sorunu beraberinde getirir. Oysa bu filmde dengeli ve ölçülü oyunculuklar öne çıkıyor. Filmin başlarında görülen yavaş tempo, kişisel dünyaların daha kısa sahnelerle aktarılması ile yerini daha dinamik bir anlatıma bırakmış.

yabann profile photo
yabann
Bu filmi ilk beğenen ilk yorum yapan olmak üzücü . Robert Kennedy suikasti Amerika için bir dönüm noktasıdır . Barışçıl politikalar ve içe dönük halk refahını yükseltme düşünceleri ile savaş çığırtkanları ve dünyanın silahlı kuvvetleri olma arasındaki seçimi ne yazık ki suikast sonucu Kennedy kaybetmiştir . Bu filmde de gerçek görüntüler ile birlikte 24 farklı karakter anlatılmış . Karakterlerin çokluğu zaman zaman sıkıcı geliyor . Tarihi filmlerden hoşlananlar mutlaka izlemeli . Gerçek görüntüler ve ses kayıtları ile arşivlerde mutlaka bulunması gereken bir yapım . Oyuncu kadrosununda Harry Belafonte
Nick Cannon
Emilio Estevez
Laurence Fishburne
Heather Graham
Anthony Hopkins
Helen Hunt
Joshua Jackson
Ashton Kutcher
Shia LaBeouf
Lindsay Lohan
William H. Macy
Demi Moore
Freddy Rodriguez
Martin Sheen
Christian Slater
Sharon Stone
Mary Elizabeth Winstead
Elijah Wood

Katil hala yaşıyormuş . Aldığı ömür boyu cezayı çekiyor . 46 yıldır cezaevinde işte Amerika işte suça verilen ceza .. Bu yönlerini çok takdir ediyorum cezalar cok adil .
3
2 years ago

Who liked Bobby

Who wishlisted Bobby

Shelves that Include Bobby

Interesting content shared about Bobby

^ Back to Top